Puchar Świata w Offenburgu

jbg2 in offenburg

Anna Szafraniec zajęła 14 miejsce podczas trzeciej edycji UCI World Cup, rozegranego w niemieckim Offenburgu.

W dniach 22-23 maja odbyła się już III edycja tegorocznego Pucharu Świata MTB. Trasa tradycyjnie została wytyczona na znanej już wszystkim rundzie – ciężkiej i technicznej z niebezpiecznymi sekwencjami, co wymagało od zawodników optymalnej dyspozycji. Zawody, które zdobyły w minionym sezonie  tytuł najlepszej imprezy pucharowej, również i w tym roku zgromadziły najlepszych zawodników z całego świata, co przyciągnęło jak zwykle na trasę rzesze kibiców.
Po opadach i błotnistej, śliskiej nawierzchni które towarzyszyły zawodnikom podczas ostatnich kilku dni treningowych wszyscy już zdążyli zapomnieć. Niedziela przywitała startujących ciepłą i słoneczną pogodą.

Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły kobiety. W tej kategorii naszą faworytką była Ania Szafraniec (JBG-2 Team). Po nie co słabszym otwarciu wyścigu, Ania systematycznie przesuwała się do przodu stawki, kończąc rywalizację na trzynastej pozycji. Tym samym cieszy nas równa postawa naszej reprezentantki, co stawia nas w optymistycznym świetle przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy MTB. Zawody wygrała reprezentantka Kanady Catharine Pendrel (Luna Pro Team)

Jako kolejni na starcie pojawili się zawodnicy elity mężczyzn. Przy rekordowej frekwencji 228 zawodników, nasz team reprezentowany był przez Adriana Brzózkę i Kornela Osickiego. Przystępując do rywalizacji z odległej pozycji startowej, nasi chłopcy, dzięki ambitnej jeździe ukończyli rywalizację kolejno na 106 i 111 pozycji. Pocieszającym jest fakt, że Kornel Osicki pomimo groźnego upadku został sklasyfikowany na 28 miejscu w kategorii młodzieżowców – U23. Podobnie jak w roku ubiegłym wyścig wygrał złoty medalista olimpijski, reprezentant Francji Julien Absalon (Oreba).

W sobotę, na tej samej trasie zostały rozegrane wyścigi w młodszych kategoriach wiekowych. W klasie Junior – Bartłomiej Wawak (JBG-2 Team), po nie co słabszym występie został sklasyfikowany na dobrej – 38 lokacie.