Spotkanie z Ultramanem Iñaki de la Parra w Centrum Rowerowym Twomark w Chorzowie.

Wielu z Was słyszało na pewno o morderczej odmianie triathlonu – Ironmanie. Co roku zawodowcy stają na starcie mistrzostw świata na Hawajach, żeby zmierzyć się z 3,8km pływania, 180 km na rowerze i 42,2 km biegu. Czy może być coś jeszcze dłuższego? Owszem może. Dla spragnionych większych wrażeń wymyślono jeszcze cięższą odmianę triathlonu – Ultraman.

Ultraman to 3-dniowe zawody podczas których do pokonania jest łącznie 515km. Pierwszy dzień to 10 km pływania oraz 145 km jazdy na rowerze. Drugi dzień zmagań to kolejny etap na rowerze – tym razem 276 km. Trzeci dzień to 84,4 km biegu – podwójny maraton.

Zawody przyciągają sportowców którzy pragną osiągnąć maksimum wysiłku fizycznego, psychicznego i znaleźć granicę ludzkich możliwości. Do startu w takich zawodach dopuszczone jest 40 osób które otrzymują specjalne zaproszenia.

Najlepszym czasem w historii Ultramana może pochwalić się Holger Spiegel, który w 1998 roku pokonał cały dystans w czasie 21:41:22. Wśród kobiet najszybsza jest Amber Monforte, która pokonała trasę w czasie 24:07:11.

Twomark Śląskie Centrum Rowerowe zaprasza na spotkanie z Ultramanem Meksykańskiego pochodzenia mieszkającym w Polsce. W ubiegłym roku na Hawajach zajął 13 miejsce w swojej koronnej dyscyplinie. Za sprawą swojej silnej osobowości jest nazywany „The Bull” (ang. byk) ponieważ zawsze brnie do przodu. Oprócz wygrania hawajskiego Ultramana w tym roku Iñaki pragnie udowodnić, że możliwe jest uzyskanie więcej z życia kiedy robisz wszystko z pasją, wsparciem i miłością. Promuje doskonałość we wszystkim czego się podejmuje – głównie w sporcie i zdrowym stylu życia.

Chętnych do poznania Iñaki'ego na żywo zapraszamy już w tą niedzielę do Twomark'u w Chorzowie na godzinę 11. Prosimy również o potwierdzenie chęci wzięcia udziału przez e-mail ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.


o autorze

Małgorzata Mazurek

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl