Rusza Puchar Mazowsza MTB XC w Mroczkowie!

Rusza nowy, udoskonalony Puchar Mazowsza MTB XC. Połączone siły MTB Opoczno oraz Warszawskiego Klubu Kolarskiego gwarantują wysoką jakość, sportowe emocje, świetnie przygotowane trasy i ogromną dawkę prawdziwego MTB.

Stratujemy już w najbliższą niedzielę 20 marca w Mroczkowie Gościnnym, rodzinnej miejscowości Marka Galińskiego, na trasie znanej choćby z ubiegłorocznego duathlonu zimowego i finałowej edycji ogólnopolskiego cyklu Hurom MTB Series.

Trasa wyścigu poprowadzona jest  na terenie parku, pętla liczy około 3 km i choć suma przewyższeń nie jest imponująca to na pewno nie będzie ani łatwo ani tym bardziej nudno. Trasa została w dużej mierze ‘zbudowana’ rękami ekipy z Opoczna. Na zawodników czekają więc odcinki techniczne, belki, uskoki, mostki, korzenie, sekcje kamieni, przeprawy przez rzeczkę, które w połączeniu z  interwałowym charakterem całej trasy czynią ją bardzo ciekawą i wymagającą. Nie można spodziewać się gór czy długich, sztywnych podjazdów, ale każdy będzie mógł się przekonać, że nawet na z pozoru płaskim terenie można przygotować naprawdę ciekawą trasę xc. 

Runda wytyczna jest na niewielkiej przestrzeni zabytkowego parku co czyni ją atrakcyjną również dla kibiców, którzy mogą łatwo obserwować rywalizację zawodników w różnych częściach trasy jednocześnie.

Wszystkie wyścigi Pucharu Mazowsza MTB XC będą wpisane do kalendarza OZKol także na start zapraszamy zarówno amatorów jak i zawodowców. Wyniki będą również uwzględniane w ramach Super Klasyfikacji MTB, czyli rankingu przygotowywanego przez portal MTB-XC.pl

Harmonogram zawodów:

– 08:00 start imprezy, zgłaszanie uczestników w biurze zawodów

– 10.00 WYŚCIG 1 - start kategorii: żak I i II, żaczka I i II

– 10:45 WYŚCIG 2 - start kategorii: juniorka młodsza, młodzik, młodziczka

– 11.45 WYŚCIG 3 - start kategorii junior młodszy, masters II, 

– 13:00 WYŚCIG 4 - start kategorii masters III, masters IV, elita kobiet, juniorka, elita, lejdis                                        

 - 14.30 WYŚCIG 5 - start kategorii junior, masters I, elita    

Zapisy do poszczególnych wyścigów zamykane będą na 45 minut przed startem danego wyścigu.

Zapisy oraz pełny regulamin zawodów: http://www.mtbopoczno.pl/index.php?cat=etapy&page=...

Serdecznie zapraszamy wszystkich tych, którzy już posmakowali cross country oraz wszystkich tych jeszcze niezdecydowanych, którzy dopiero chcą spróbować swoich sił w tej odmianie kolarstwa górskiego.

Do zobaczenia w Mroczkowie!


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 
 Od września 2014 roku oficjalnie pełni rolę Redaktora Naczelnego velonews.pl. 

komentarze

WiadomościWszystkie

  • Manitou Mezzer Pro LE

    Manitou Mezzer to amortyzator, który pomaga Amerykanom powrócić na wyboiste górskie ścieżki rowerowe. Wyposażony w system Dorado Air i system...

    Więcej...

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl