Torowe MŚ: Drużyna kobiet z kwalifikacją na igrzyska, Maksel ponownie blisko podium

Co prawda drugi dzień torowych mistrzostw świata w Londynie, nie przyniósł medali dla biało-czerwonych, jednak był to bardzo udany start Polaków. Drużyna kobiet wywalczyła kwalifikację olimpijską, a Krzysztofowi Makselowi zabrakło do podium zaledwie ułamka sekundy.

Drużyna w składzie Eugenia Bujak, Katarzyna Pawłowska, Edyta Jasińska i Natalia Rutkowska uzyskała w kwalifikacjach czas 4:29.239. Pozwolił jej on zająć 6. miejsce i Polki jutro zmierzą się w 1. rundzie z Włoszkami. Złoto i srebro są już poza zasięgiem, ale wciąż otwarta pozostaje walka o brąz.

W pierwszej ósemce zabrakło Rosji i Białorusi, czyli głównych rywalek Polek w wyścigu po olimpijskie kwalifikacje. Dzięki temu nasza drużyna wyprzedzi te kraje w rankingu olimpijskim i uplasuje się na premiowanym 9. miejscu.

Wyniki wyścigu drużynowego kobiet - kwalifikacje

Krzysztof Maksel przed dwoma laty w kolumbijskim Cali stracił do podium 0,015 sekundy. Tym razem sytuacja się powtórzyła, gdyż do brązowego medalu zabrakło 0,016 sekundy. Polak uzyskał wynik 1:01.597, a Francuz Quentin Lafargue, który był trzeci 1:01.581. Wygrał Joachim Eilers (Niemcy) przed Theo Bosem (Holandia).

Wyniki 1km mężczyzn

Jako ostatnia z biało-czerwonych do walki ruszyła Natalia Rutkowska w scratchu. Zajęła ona 13. miejsce, a po tytuł mistrzyni świata sięgnęła Brytyjka, Laura Trott.