„Śladami Hubala” zaproszenie na finał!

Już w najbliższą niedzielę – 6 marca MTB Opoczno oraz Nadleśnictwo Opoczno zapraszają na finałową odsłonę zimowego cyklu „Śladami Hubala”. Po styczniowym, śnieżnym i mroźnym ściganiu w Januszewicach oraz ‘wiosennej’, choć lutowej edycji w Sitowej tym razem spotykamy się w osadzie łowieckiej Ceteń, koło Inowłodza.

Szesnastokilometrowa pętla będzie poprowadzona częściowo po śladzie trasy rowerowej „Śladami Hubala” – jednej z 17 tras rowerowych przygotowanych przez Lasy Państwowe pod wspólną nazwą „Wolność jest w naturze”. Bardzo atrakcyjna przyrodniczo, przebiegająca w dolinie rzeki Pilicy i historycznie bo poprowadzona jest przez miejsca związane z majorem Henrykiem Dobrzańskim – Hubalem. 

Podobnie jak na poprzednich edycjach zawodnicy będą mogli wybrać jeden z dwóch dystansów:

Mega – 2 pętle

Giga -  3 pętle

Po zakończeniu niedzielnego wyścigu poza dekoracją najszybszych zawodników i zawodniczek na obu dystansach, odbędzie się również podsumowanie całego cyklu i wręczone zostaną nagrody dla  zdobywców największej ilości punktów w klasyfikacji generalnej.

Finałowa edycja będzie wyjątkowa również ze względu na imprezy towarzyszące, także serdecznie zapraszamy całymi rodzinami. Kiedy zawodnicy będą rywalizowali na trasie na wszystkich kibiców czekać będzie wiele atrakcji:

-warsztaty przyrodnicze

-pokaz sprzętu strażackiego

-policja konna

-turystyczne opowieści członków PTTK Żarnów

-gry i konkursy (m.in. piłkarzyki)

-rodzinny rajd rowerowy

-warsztaty ornitologiczne

-ognisko i pyszna grochówka

Gościem niedzielnego wyścigu będzie poseł Robert Telus

Do biura zawodów zapraszamy w niedzielę od godziny 8. Przypominamy również, że wszyscy zawodnicy, również ci  z wykupionymi pakietami startowymi muszą  potwierdzić swój start w biurze zawodów.

 Oba dystanse wystartują o godzinie 11.

Link do zapisów oraz pełny regulamin zawodów znajdują się na stronie :

http://www.mtbopoczno.pl/index.php?cat=etapy&page=...


Zapraszamy serdecznie, jak zwykle gwarantując ciekawą trasę, sportowe emocje i dużo dobrej zabawy, a już za trzy tygodnie 20 marca wracamy na trasy XC i zaczynamy sezon letni w Mroczkowie Gościnnym.


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 
 Od września 2014 roku oficjalnie pełni rolę Redaktora Naczelnego velonews.pl. 

komentarze

WiadomościWszystkie

  • Manitou Mezzer Pro LE

    Manitou Mezzer to amortyzator, który pomaga Amerykanom powrócić na wyboiste górskie ścieżki rowerowe. Wyposażony w system Dorado Air i system...

    Więcej...

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl