Skład reprezentacji Polski na Akademickie Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Górskim i Szosowym

Znamy już nazwiska zawodniczek i zawodników, którzy będą reprezentować Polskę podczas rywalizacji na Filipinach w dniach 16–20 marca. Czwórka szosowców i czwórka kolarzy górskich zmierzy się z egzotycznymi trasami w Tagaytay’a City.

Akademickie mistrzostwa świata to cykl imprez rozgrywany co dwa lata - na przemian z uniwersjadami. Co roku bierze w nim udział kilkanaście tysięcy studentów z różnych zakątków naszego globu. Polska regularnie startuje w większości dyscyplinach, zdobywając wielokrotnie medale. Tak też było podczas ostatnich Akademickich Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Górskim i Szosowym 2014, których gospodarzem była Jelenia Góra. Polscy studenci zdobyli wówczas 10 krążków. Czy na podobny sukces możemy liczyć również w tym roku? Miejmy nadzieję że tak, choć termin imprezy nie sprzyja optymalnemu przygotowaniu formy, a rok olimpijski stwarza inne priorytety w kalendarzach startowych. Mimo to udało się powołać chyba optymalną grupę zawodniczek i zawodników, którzy będą godnie reprezentować nasz kraj i swoje uczelnie. Oto oni:

Aleksandra Podgórska – MTB

Marta Turoboś – MTB

Piotr Kurczab – MTB

Marcin Kawalec - MTB

Monika Brzeźna – szosa

Nikol Płosaj – szosa

Adrian Tekliński – szosa

Pszczolarski Wojciech – szosa

Aleksandra Podgórska

Zawodniczka Klubu KKW Superior Wałbrzych. Brązowa medalistka MP XCO 2015, Mistrzyni Polski w Maratonie MTB. Dwukrotna złota medalistka podczas Akademickich Mistrzostw Polski w XCO. 5 miejsce na ME w XCO,  oraz 6 miejsce na MŚ oraz tytuł Mistrzyni Polski w 2012 roku. 

Marta Turoboś

Zawodniczka klubu LKK LUKS Sławno. Mistrzyni Polski w MTB XCE 2015, Mistrzyni Polski w kategorii U23 w CX (kolarstwie przełajowym) oraz drużynowe Vice mistrzostwo Polski w XCO. Brązowa medalistka Mistrzostw Polski w kat. elita w CX.

Piotr Kurczab

Zawodnik klubu SGR Specialized. Akademicki Mistrz Polski w XCO 2015. 4 miejsce na MP XCO 2015, 4 miejsce na Akademickich Mistrzostwach Świata w XCO 2014, wicemistrz Polski XCO 2014. Działa w Strefie MTB Sudety, gdzie tworzy i rozwija trasy MTB w Srebrnej Górze.

Marcin Kawalec

Aktualnie reprezentuje wrocławski IM-Motion Kross Team. Brązowy medalista MP XCO 2014; Mistrz Polski XCE 2015; akademicki V-ce Mistrz Polski 2015 XCO;  5 miejsce na Akademickich Mistrzostwach Świata XCO 2014.

Monika Brzeźna

Zawodniczka MAT ATOM Sobótka. Na swoim koncie ma w sumie 18 medali MP. W 2015 roku wywalczyła tytuły Mistrzyni Polski seniorek w kryterium ulicznym, w jeździe parami oraz w jeździe drużynowej na czas, a także brązowy medal Górskich Szosowych MP. Brązowa medalistka Akademickich Mistrzostwa Świata 2014 w jeździe indywidualnej na czas oraz wicemistrzyni Polski w wyścigu ze startu wspólnego z 2014.

Nikol Płosaj

Zawodniczka klubu UKS Mróz Jedynka Kórnik. Złota medalistka w Omnium Olimpijskim na torze oraz brązowa medalistka w jeździe indywidualnej na czas podczas Mistrzostw Polski 2014. 13 miejsce Szosowych Mistrzostw Europy. Srebrny medal na Torowych Mistrzostwach Europy 2014 w jeździe drużynowej na czas.

Adrian Tekliński

Zawodnik klubu SKC Tufo Prostejov. Zdobywca 4 medali podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Kolarstwie Torowym. Wielokrotny MP. 4 zawodnik Mistrzostw Europy w Omnium-Tor. Aktualny brązowy medalista ME w Scratchu (tor). Zwycięzca etapu Bałtyk Karkonosze.

Pszczolarski Wojciech

Zawodnik klubu SKC TUFO Prostejov. Dwukrotny Mistrza Europy w torowym wyścigu punktowym (w 2012 r. w kategorii U23, w 2015 r. w kategorii Elita) 

Więcej informacji o imprezie znajdą Państwo na oficjalnej stronie mistrzostw http://wucc2016.com oraz na profilu https://www.facebook.com/WUC.Cycling2016/ na którym polski team będzie dzielił się wrażeniami z rywalizacji na Filipinach.


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 
 Od września 2014 roku oficjalnie pełni rolę Redaktora Naczelnego velonews.pl. 

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl