Nowy sezon cyklu Eliminator MTB

Zbliża się kolejny sezon cyklu miejskich sprintów rowerowych Eliminator MTB. W roku 2016 pojawią się nowe lokalizacje ale przede wszystkim mistrzostwa Polski w Lublinie.

Mimo, że formuła wyścigów eliminacyjnych XCE zniknęła z programu Pucharu Świata MTB w Polsce z roku na rok przybywa tego typu zawodów. Nie są to oczywiście dziesiątki nowych imprez, jednak ich liczba stale wzrasta, podobnie jak zainteresowanie wyścigami mediów. Jednym z dowodów na to jest rozwijający się ogólnopolski cykl Eliminator MTB. Rok 2016 będzie już czwartym sezonem, w którym firma Active Group zorganizuje niezwykle widowiskowe ściganie. Trasy nadal poprowadzone będą brukowanymi uliczkami, utrudnione sekcjami schodów i sztucznymi przeszkodami. Cieszymy się, że doceniono nasze imprezy i zaufano naszemu doświadczeniu, powierzając organizację Mistrzostw Polski MTB w sprintach eliminacyjnych. To również ukłon w stronę władz Miasta Lublin, które od lat wspierają kolarstwo – mówi Grzegorz Miedziński główny organizator Eliminatora MTB. W tym miejscu warto dodać, że mistrzostwa XCE 2016 po raz pierwszy zostaną rozegrane jako osobna impreza (dotychczas stanowiły element MP w XCO). Wzorem minionych lat przygotujemy drewniane przeszkody na prostych odcinkach, a ponadto wykonamy ziemne skocznie - trasa w Lublinie będzie godna rangi Mistrzostw Polski – zapewnia Michał Sztembis współorganizator imprezy, prezes Lubelskiego Klubu Kolarstwa Górskiego.

Oprócz mistrzostw Polski Active Group zorganizuje jeszcze przynajmniej trzy wyścigi w ramach cyklu Eliminator MTB 2016. Finalizowane są ustalenia w następujących miastach: Przemyśl, Częstochowa, Kępno, Chorzów (Park Śląski). Ostateczne daty i miejsca imprez poznamy za kilka tygodni. Aby bardziej spopularyzować wyścigi eliminacyjne planowane są zmiany w regulaminie Eliminatora. Dodana zostanie kategoria junior przy zachowaniu klasyfikacji open, masters oraz full. Jak zwykle na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody. Nie zabraknie ich również podczas losowania wśród wszystkich uczestników zawodów. Z kolei kibice oprócz podziwiania i dopingowania kolarzy będą mieli szanse zapoznać się z ofertą wystawców, wśród których znajdą się marki rowerowe, outdoorowe, elektroniczne a może również samochodowe. 

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji spróbować swoich sił na wyścigach eliminacyjnych to gorąco do tego zachęcamy. Ciekawe trasy, walka bark w bark, udział czołowych zawodników czy wreszcie atrakcyjne nagrody powinny być wystarczającymi powodami żeby wziąć udział w Eliminatorze MTB 2016. Jak było na minionych edycjach zapytacie? Poniższe filmy dobrze to przedstawiają.

www.Eliminator-MTB.com       www.facebook.com/EliminatorMTB

Więcej informacji udziela:    

Grzegorz Miedziński 
Tel. 501 641 706      
e-mail: grzegorz.miedzinski@azs.pl


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


komentarze

WiadomościWszystkie

  • ​HERO DLA GINO

    BMW HERO Südtirol Dolomites 2024 odda hołd szwajcarskiemu kolarzowi Gino Mäderowi. Inicjatywa obejmuje pamiątkową bransoletkę i "Ride for Gino...

    Więcej...

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl