Team JBG2 zgarnął pulę w Olsztynie

Tym razem druga odsłona Vacansoleil GP MTB zawitała na Mazury. Miasteczko zawodów oraz trasa, którą mieli do pokonania zawodnicy zostały zlokalizowane na terenie olsztyńskiego lotniska. Płaska, nieskomplikowana technicznie runda nie sprawiała większości uczestnikom najmniejszych problemów, a średnie prędkości z wyścigu oscylowały w okolicach 30km/h.
W kategorii Junior bezkonkurencyjny okazał się Bartłomiej Wawak. Bartek zwyciężył po samotnym finiszu, tym samym powiększając swoją przewagę punktową nad rywalami w klasyfikacji generalnej.

Anna Szafraniec pod nieobecność dotychczasowej liderki - Amerykanki Marry McConneloug (Kenda - Seven - Notubes) przystąpiła do rywalizacji w roli faworytki. Tym razem Ania stanęła na wysokości zadania i odniosła 32 zwycięstwo w historii zawodów organizowanych przez Czesława Langa.
Jak zwykle największe emocje towarzyszyły zmaganiom Elity mężczyzn. Również w tej kategorii wiekowej zawody zdominowali reprezentanci teamu JBG2. Marek Galiński po raz kolejny pokazał swoją klasę, wygrywając wyścig i tym samym zdobywając koszulkę lidera klasyfikacji generalnej. Tuż za nim, linię mety minął jego kolega klubowy Kornel Osicki (JBG-2 Team). Adrian Brzózka (JBG-2 Team) - dotychczasowy lider będący tym razem w nieco słabszej dyspozycji ukończył rywalizację na piątej pozycji. W kategorii U23, po emocjonującym finiszu o przysłowiowy "rzut na taśmę" zwyciężył Maciej Dombrowski (DEK Meble Cyclo Korona Kielce) nad Piotrem Brzózką (JBG-2 Team).