Czas się przedstawić!

Zastanawiacie się czasem, kto jest po drugiej stronie monitora? Kto testuje, pisze i relacjonuje? Poprosiliśmy każdego z naszej ekipy o przedstawienie się - no to start!

Szymon Barczyk 

Jego pasje to technika oraz rowery. Jak pokazało życie - można je połączyć. Kilka lat temu był aktywnym członkiem społeczności Lightbike, jednego z pierwszych forów o tematyce lekkich rowerów oraz sposobów na ich odchudzanie. Forum to nauczyło go, że do złożenia roweru niezbędny jest pilnik, „dremel” oraz papier ścierny. Równolegle był jednym z redaktorów forum Bikepl.com.

W swoim życiu jedynym fabrycznym rowerem, który posiadał był Wheeler na stalowej ramie i przerzutkach Altusa. Swój pierwszy rower z prawdziwego zdarzenia złożył około roku 2000. Od tego czasu nie kupił żadnego gotowego roweru w sklepie - wolał złożyć go własnoręcznie, tak aby spełniał dokładnie jego oczekiwania.

 Droga edukacji wiodła poprzez technikum elektryczne oraz studia o charakterze mechanicznym. Jak zapewne możecie się domyśleć, wiedzę zdobytą w technikum oraz na studiach w dalszym ciągu starał się wykorzystać w praktyce budując swoje kolejne rowery oraz pomagając innym. Ta pasja pozostała do dzisiaj.

Testując jakieś rozwiązanie czy produkt stara się dociec jak został zbudowany, jaki cel przyświecał jego konstruktorowi oraz jak działa w celu jego jak najrzetelniej przeprowadzonego testu. Do jego pola zainteresowań należą wszelkiego rodzaju testy oraz nowinki techniczne.

Szymon Biel

Kolarstwem zaraził się już w kategorii młodzik, swoje pierwsze  szlify zdobywał w Sokole Szczyrk, później była Victoria Kozy i Sokół Kęty.  W międzyczasie zaliczył kilkanaście startów szosowych, jednak jego ulubioną konkurencją kolarską jest cross country i maratony rozgrywane na górskich trasach. Prywatnie pracuje jako listonosz, jednak w pracy nie jeździ rowerem ;-).  

Najchętniej pisze o ludziach, wyścigach i sprzęcie.  Pisanie dla Velonews traktuje jako kolejne wyzwanie i nowe doświadczenie, które z pewnością zaowocuje w przyszłości nowymi znajomościami z rowerowo zakręconymi ludźmi.

Jarek Lesisz 

Na imię dano mu Jarek, Jarosław. Brzmi dumnie, ze słowiańszczyzny oznacza kogoś, kto ma silną, mocną sławę. Jak spora większość z nas wychował się pośród blokowiska, w szarym, przemysłowym mieście na Zagłębiu (podpowiada i uprzedza zarazem - nie był to Sosnowiec) i tam też zaczęła się jego historia rowerowa.

 Na dwóch kółkach nauczył go jeździć dziadek, za co jest mu niezmiernie wdzięczny, bo gdyby nie on, to nie daj Boże zostałby jeszcze podrzędnym siatkarzem, albo kopaczem piłki szmacianej. No dobra, to ostatnie nigdy mu nie groziło, bo w nogę był cienki jak szczypiorek na wiosnę. Rower to było to. Jego sprawę tak na poważnie zaczął traktować, kiedy to w 2002 roku zaczął współtworzyć bikepl.com - w tamtych latach największe forum rowerowe w Polsce oraz przy okazji portal. Potem był WD-40 Biker MTB Zabrze, którego koszulkę ma do tej pory (i w niej się mieści, a co!), potem była przerwa, a od jakichś 2 lat współtworzy velonews.pl.

 Co w nim robi? Testuje, relacjonuje, czasami robi zdjęcia, bierze udział w targach, konferencjach i spotkaniach. Oprócz tego startuje w maratonach w barwach (tak, dobrze myślicie) velonews.pl. Sukcesów może i nie odnosi, ale dla niego liczy się przede wszystkim dobra zabawa i możliwość spotkania się ze znajomymi. Przy okazji zawsze jest możliwość przetestowania kolejnego sprzętu w warunkach dla niego naturalnych. Wiecie, rozumiecie. A prywatnie na co dzień? Pracuje, bo z czegoś trzeba państwu płacić podatki, mieszka z żoną i dwoma buldogami francuskimi, bez których ciężko jest mu sobie życie wyobrazić. Tak samo jak bez roweru.

Gosia Mazurek

Jej przygoda z rowerem zaczęła się w podwarszawskich lasach. Jednak miłość do gór sprawiła, że przy pierwszej okazji wyprowadziła się z domu na wyżej położone tereny. Kolarstwo kręci ją od 6 lat i chyba prędko nie przestanie :-). Chodziła do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Żywcu założonej przez Marka Galińskiego, dzięki czemu poznała jej obecnego faceta – kolarza i została w górach.

Obecnie studiuje informatykę, pracuje i trenuje, a w wolnych chwilach udziela się na naszym portalu. Fascynuje ją wpływ diety i treningu na organizm, więc najchętniej pisze na ten temat.

Anna Olszańska 

Studentka 4. roku Politechniki Poznańskiej na kierunku Logistyka -  z zamiłowania. Na co dzień związana z firmą Raben Polska jako przedstawicielka Logistyki Kontraktowej. 

W rowerach zakochana od 6 lat, kolarski świat to dla niej cały wolny czas i sposób na życie. Oprócz kolarstwa kocha fotografię, interesuje się szeroko pojętą logistyką, lubi sobie dać w kość na siodełku lub w siłowni. 

Na portalu pisze od niespełna roku, współpraca miała swój początek - jak przystało na portal rowerowy - w kolarskiej stolicy, nad Gardą we Włoszech. Ulubione dziedziny to żywienie, zawodnicy oraz maratony, wiele galerii na portalu to jej dzieci. Kilka lat temu trasy podziwiała znad kierownicy – od ostatnich dwóch zmieniła punkt widzenia i zasłania się obiektywami :) Prowadzi fanpage Fotografia Anna Olszańska

Paulina Pacyga 

Prywatnie pracuje jako fizjoterapeutka w pobliskim sanatorium. Od zawsze lubiła być w ruchu, jednak gdy ścieżki z kolegami z podstawówki się rozeszły i nie było z kim pobiegać (i pojeździć) po podwórku, zaczęła robić coraz dłuższe wycieczki na rowerze. I tak już zostało.  Oprócz kolarstwa interesuje się fotografią, która trochę odeszła na drugi plan przez rowery. Jednak umiejętność kadrowania została i z treningu czy wycieczki zawsze przywozi jakieś zdjęcia.  Pisząc artykuły stara się przybliżyć jak najlepiej temat związane z wykształceniem, do tego mocno skupia się na tematyce dla Pań, gdyż jest sporo w tej kwestii do odkrycia. Lubi też od czasu do czasu jakąś ciekawostkę napisać związaną z nowym wynalazkiem.

Piotr Szafraniec 

Zakochany bez pamięci w rowerze, wyścigach i adrenalinie. Były zawodnik WLKS Krakus Swoszowice wciąż ścigający się od 1989 roku. Duże doświadczenie i wiedza w tematach techniki jazdy i wyścigów szosowych, oraz treningu. Trenował i startował w wyścigach MTB, przełajowych, na torze i szosie.   Lubi pomagać i dzielić sie swoją wiedzą, a współpraca z portalem daje mu dużą satysfakcję. Poza kolarstwem pasjonuje się zdrową kuchnią sportową. Jeśli nie spotkacie Piotra na jednym z jego szalonych zjazdów z przełęczy, to zapewne siedzi już w kuchni tworząc kolejne nowe danie kolarskie. Zawodowo zajmuje się doradztwem i wykończeniem wnętrz.

Paweł Waloszczyk

Na co dzień CEO w Parku Technologicznym zajmującym się drukiem 3D. Ekspert w dziedzinie druku 3D z wykorzystaniem techniki laserowej. Pasjonat nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań technicznych. Jego pasją jest fotografia, grafika, film i muzyka. Tej ostatniej oprócz roweru poświęca każdą wolną chwilę.

Jego filmowymi idolami są Darth Vader i Hannibal Lecter. Ulubiona muzyka - wiele gatunków: od Dream Theater, Slayera, Rammstein do Norah Jones, Założyciel portalu velonews.pl. Obecnie redaktor senior. Na portalu zajmuje się testami, szczególnie tymi które wymagają do opisu wielu cyferek.

Mateusz Zoń 

Swoją przygodę z kolarstwem rozpoczął w 1999 roku. Przez pierwsze 5 lat głównie startował w wyścigach Cross Country, z biegiem czasu swoje cele sportowe przenosił na maratony MTB. W tym czasie zdążył ukończyć studia techniczne i wystartować w wielu wyścigach kolarskich i nawet czasami stawać na podium .

Z Początkiem 2014 rozpoczął współpracę z portalem Velonews.pl, a od września tego samego roku został Redaktorem Naczelnym, mającym do współpracy świetnych ludzi, dla których kolarstwo jest wielką pasją.

„Konsekwentnie realizujemy nasz wspólny cel, aby Velonews.pl stawało się lepszym portalem, co mam nadzieję powoli się nam udaje.”

Ponadto Mateusz prowadzi swój sklep internetowy ZońSport a jego hobby to motoryzacja i narciarstwo zjazdowe.


o autorze

Anna Olszańska

Anna Olszańska – studentka Politechniki Poznańskiej. W kolarskim świecie aktywna od 6 lat. Wciąż staje przed trudnym wyborem, czy uczestniczyć w życiu kolarzy zza obiektywu, czy znad kierownicy. Na portalu odpowiedzialna za relacje fotograficzne...

komentarze

WiadomościWszystkie

  • ​HERO DLA GINO

    BMW HERO Südtirol Dolomites 2024 odda hołd szwajcarskiemu kolarzowi Gino Mäderowi. Inicjatywa obejmuje pamiątkową bransoletkę i "Ride for Gino...

    Więcej...

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl