Piotr Brzózka drugi na trasie Mistrzostw EUROPY 2011

W miejscowości Dohnany na Słowacji odbyły się zawody cross country (kategoria UCI: E1), które były ostatecznym sprawdzianem dla organizatora przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Europy w XC, które rozegrane zostaną właśnie na tej trasie.
Kategoria U23 została zdominowana przez reprezentantów naszego kraju. Ścigający się właśnie w tej grupie wiekowej - Piotr Brzózka (JBG-2 Team) zajął drugie miejsce, ulegając tylko swojemu koledze Markowi Konwie (Elettroveneta Corratec). Na czwartym miejscu zameldował się Kornel Osicki (JBG-2 Team).
Pomimo kilku drobnych niedociągnięć ze strony organizatora, można uznać, że rekonesans trasy przyszłorocznych mistrzostw wypadł bardzo pomyślnie, a sama impreza skazana jest z góry na powodzenie.

Marek Galiński (JBG-2 Team) wygrał rozgrywaną w Piechowicach piątą edycję Eska Bike Maraton, będąca jednocześnie czwartą eliminacją Pucharu Polski w Maratonach MTB.