Świętokrzyska Liga Rowerowa - Łączna

Świętokrzyski przekładaniec MTB. Tak obrazowo można opisać trasę maratonu, której doskonały smak poczujemy już na najbliższej odsłonie cyklu MtbCrossMaraton w Łącznej. Zielony, głęboki oddech nieprzebytych świętokrzyskich lasów, tchnie w nas historię niezwykłych miejsc, a stare drzewa gęstej puszczy, od lat cicho szumią o legendach świętokrzyskich.

Zapierający dech w piersiach zapach łąkowych ziół na Górze Jamno, na którą wdrapiesz się ostatkiem sił, w magiczny sposób koi i uspokaja. Widok ze szczytu wyostrza wszystkie zmysły i każe choć na moment zredukować bieg na korbie, aby zachwycić się tęczą barw świętokrzyskiej, polnej szachownicy i spojrzeć na lasy skrywające jeszcze tajemnicę ścieżek, w które wgryzie się za chwilę wyrazisty bieżnik naszych opon. 

Tym razem napotkamy diabelskie kamienie i skały porzucone przez czarty, które okazały się zbyt ciężkie, aby donieść je na Łysą Górę. To właśnie tam będziemy musieli wykazać się kunsztem techniki zjazdowej, by czyhające za głazami złośliwe biesy nie rzuciły nas w zupełnie inne zakamarki świętokrzyskiej puszczy.

Atrakcyjność lokalizacji, oraz interwałowy charakter trasy sprawiają, iż jest to jeden z najciekawszych wyścigów. Mówi się, że gdy raz tu przyjedziesz, mała cząstka Ciebie zostanie na tej ziemi, której urokom nie oparł się sam diabeł.

Z wszystkimi szczegółami dotyczącymi zarówno trasy jak i samej lokalizacji możemy zapoznać na stronie organizatora - 

http://mtbcrossmaraton.pl/laczna-23-08-2015/


o autorze

Szymon Barczyk

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl