Wygraj rower i ruszaj na Szlak Żelaznej Kurtyny

Każdy fan dwóch kółek lubi pewnie rywalizację: czy to z innymi na rowerowej trasie, czy to z samym sobą, próbując osiągać coraz lepsze wyniki albo docierać do coraz odleglejszych miejsc. Jeszcze do końca wakacji można się też sprawdzić w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej na temat rowerowego Szlaku Żelaznej Kurtyny i sieci EuroVelo. To rywalizacja o tyle bardziej emocjonująca, że uczestnicy mają szansę wygrać jeden z dwóch rowerów turystycznych.

Szlak Żelaznej Kurtyny – nazwa brzmi nieco złowieszczo... To dlatego, że jego idea i przebieg nawiązują do symbolicznej linii wieloletniego podziału Europy: na część zachodnią oraz tę naszą, znajdującą pod dominacją Związku Radzieckiego. Choć było to niewątpliwie bardzo negatywne doświadczenie w historii kontynentu, szczególnie dla społeczeństw po wschodniej stronie kurtyny, to dziś, dzięki Szlakowi, może się ono kojarzyć raczej z aktywnością i pozytywnymi emocjami turystyki rowerowej.

Szlak Żelaznej Kurtyny jest jednym z kilkunastu w ogólnoeuropejskiej sieci EuroVelo (www.eurovelo.com/en), przebiega również w Polsce – przez województwa pomorskie i zachodniopomorskie. Przemierzając go rowerem, można poznać niezwykłe zakątki, dotrzeć do zaskakujących osobliwości przyrody i odkryć miejsca wręcz egzotyczne. Warto więc wykorzystać pozostałe do końca wakacji dni i wyruszyć na Szlak, ale również wziąć udział w poświęconym mu konkursie, przygotowanym przez Polską Organizację Turystyczną. Do wygrania są dwa rowery turystyczne, będzie więc okazja poznać nowe miejsca - na nowym sprzęcie :)

Zasady konkursu są proste: wystarczy rozwiązać złożony z 15 pytań quiz o Szlaku Żelaznej Kurtyny i całej sieci EuroVelo. Skąd zdobyć wiadomości na ich temat? Na profilu Polskiej Organizacji Turystycznej na Facebook pomiędzy 31 lipca a 10 sierpnia zamieszczane były posty z linkami do artykułów o Szlaku i EuroVelo. W każdym z nich zawarte są wiadomości przydatne, by prawidłowo odpowiedzieć na konkursowe pytania. O wyniku uczestnika decyduje liczba poprawnych odpowiedzi oraz równocześnie czas rozwiązywania quizu. Wyniki wszystkich uczestników zabawy pokazywane są w aktualizowanym na bieżąco rankingu. Co ważne, każdy z uczestników może podjąć trzy próby rozwiązania quizu i próbować poprawiać swoje wcześniejsze wyniki. Do ostatecznej klasyfikacji brany jest zawsze najlepszy z wyników, jaki uzyskał w trakcie trzech prób.

Dla dwóch liderów rywalizacji, czyli tych którzy w jak najkrótszym czasie udzielili quizie najwięcej prawidłowych odpowiedzi, Polska Organizacja Turystyczna przewidziała nagrody główne – dwa rowery turystyczne. Natomiast ci, którzy uplasowali się na kolejnych 250 miejscach rankingu, otrzymają opaski odblaskowe, zwiększające widzialność rowerzystów po zmroku, a tym samym ich bezpieczeństwo. Quiz można rozwiązywać do 31 sierpnia br.

WAŻNE LINKI:

§ Bezpośredni link do aplikacji quizu: http://bit.ly/1MgDhrO

§ Regulamin konkursu (na dole artykułu):

http://www.polska.travel/aktualnosci/wakacyjny-kon...

§ Profil Polskiej Organizacji Turystycznej na Facebook:

https://www.facebook.com/PolskaOrganizacjaTurystyc...


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl