JBG-2 znowu zgarnia całą "pulę"... tym razem w Nałęczowie

W niedzielę, przy pięknej słonecznej pogodzie w sąsiedztwie Nałęczowskiego Parku Zdrojowego została rozegrana III edycja VacansOleil GP MTB.

Tym razem kolarze ścigali się wg. zmienionego harmonogramu startów, który był wymuszony wylotem, m. in. naszych reprezentantów na Mistrzostwa Europy MTB do Hajfy (Izrael).

Jako pierwsi na trasę wyruszyli zawodnicy elity, którzy mieli do pokonania 8 rund o łącznej długości 35,8km. Po bardzo emocjonującej walce zwycięzcą został Marek Galiński (JBG-2 Team), wyprzedzając drugiego Marka Konwę (ELETTROVENETA CORRATEC) o blisko 2min. Na najniższym stopniu podium uplasował się Adrian Brzózka (JBG-2 Team), tracąc do swojego kolegi klubowego 3,12sek. Jako czwarty linię mety minął Kornel Osicki (JBG-2 Team). Po trzech edycjach liderem klasyfikacji generalnej jest nadal Marek Galiński, na drugim miejscu ze stratą 12 punktów jest Adrian Brzózka.

Równocześnie na trasie toczyła się rywalizacja wśród kategorii U-23. Zwycięzcą został Piotr Brzózka (JBG-2 Team), który ponownie odzyskał prowadzenie w "generalce".  Dotychczasowy lider Maciej Dombrowski (DEK MEBLE CYCLO Korona Kielce) tym razem uplasował się na drugiej pozycji. Trzecie miejsce na podium przypadło Łukaszowi Pihulakowi (DOPLIGHT AMINOSTAR Team Świdnica).

Kolejnym wydarzeniem dnia był wyścig elity kobiet. Ponownie bezkonkurencyjna okazała się liderka klasyfikacji generalnej Anna Szafraniec (JBG-2 Team), która z miażdżącą przewagą 14,30sek pokonała drugą na mecie Paulinę Hebisz (MTB SILESIA - Rybnik). Trzecia Iryna Slobodyan (Ukraina) straciła do zwyciężczyni 15,13sek.

Z powodu wyjazdu na Mistrzostwa Europy, dwukrotny zwycięzca poprzednich edycji Bartłomiej Wawak (JBG-2 Team), tym razem przystąpił do rywalizacji w sobotnim maratonie Skandia Maraton MTB. Bartek zajął doskonałe trzecie miejsce open na dystansie mini (33km), tym samym triumfując w swojej kategorii wiekowej.