Orbea zwraca uwagę na prawidłowy montaż wsporników kierwonicy w swoich rowerach!

W ostatnim czasie ORBEA zaobserwowała, że niektórzy użytkownicy nie czytają instrukcji i nieprawidłowo składają ze sobą kierownicę/widelec/stery. Martwi nas sposób montażu, w którym podkładki znajdują się powyżej mostka uniemożliwiając gwiazdce rozprężającej dostęp do szyjki mostka i wpływają negatywnie na bezpieczeństwo całego systemu.

Taki nieprawidłowy sposób montażu stanowi ryzyko i może powodować problemy. Dlatego ORBEA pragnie przypomnieć i zwrócić uwagę wszystkim swoim użytkownikom, w jaki sposób należy prawidłowo składać ze sobą mostek/widelec/gwiazdkę, zgodnie z opisem w podręczniku użytkownika ORBEA, który każdy otrzymuje wraz z nowo zakupionym rowerem.

ORBEA pragnie przestrzec wszystkich użytkowników przed jazdą z nieprawidłowo zamontowanym wspornikiem kierownicy. Ze względu na bezpieczeństwo ORBEA prosi o zapoznanie się z poniższym opisem prawidłowego montażu. Twój sklep ORBEA powinien potwierdzić, że sposób montażu zestawu kierownica/widelec/stery jest prawidłowy i zgodny z poniższą instrukcją.

W żadnym przypadku ORBEA nie może ponosić odpowiedzialności za nieprawidłowy sposób montażu zestawu mostek/widelec/gwiazdka, niezgodny z prawidłowym sposobem montażu opisanym w podręczniku użytkownika ORBEA dostarczanym wraz z każdym zakupionym rowerem.

Z przyczyn bezpieczeństwa podkładka musi zawsze znajdować się pod wspornikiem kierownicy

Stosuj oryginalną gwiazdkę rozprężającą ORBEA o średnicy 24,25mm.

Użyj klucza dynamometrycznego do prawidłowego dokręcenia śrubek w mostku.

Przestrzegaj wartości momentów obrotowych dla śrubek spornika kierownicy.

Pod żadnym pozorem nie usuwaj aluminiowego cylindra.

info: PolSport Group


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 
 Od września 2014 roku oficjalnie pełni rolę Redaktora Naczelnego velonews.pl. 

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl