Dwa pierwsze dni Mistrzostw Polski MTB w Sławnie

Za nami dwa pierwsze dni Mistrzostw Polski MTB w Sławnie, więc czas na krótkie podsumowanie.

Zmagania na trasie w Sławnie tradycyjnie rozpoczął wyścig sztafet, które odbyły się w czwartek. Na starcie stanęło osiem ekip, które rywalizowały o tytuł Mistrza Polski w sztafecie. Po pierwszym okrążeniu na czele stawki zameldowała się drużyna KCP Elzap Bieniasz Bike, na następnym LKK LUKS Sławno wjechało na pierwszym miejscu i właśnie pomiędzy tymi dwoma drużynami rozegrała się walka o złoty medal. Za ich plecami toczyła się rywalizacja o brąz pomiędzy MTB Silesia Rybnik i KKW Superior Wałbrzych.

Ostateczna kolejność na mecie była następująca:
1 miejsce KCP Elzap Bieniasz Bike (Jakub Zamroźniak, Wiktor Hudyka, Debora Jaworska, Michal Topór) 53:52
2 miejsce LKK LUKS Sławno (Tomasz Budziński, Marcin Budziński, Dawid Miśkiewicz, Marta Turoboś) 54:23
3 miejsce MTB Silesia Rybnik (Mateusz Pihulak, Łukasz Pihulak, Elżbieta Figura, Marceli Bogusławski) 57:15

Piątek to walka zawodników na trasie eliminatora. W eliminacjach wystartowało 29 mężczyzn, z których najlepszy czas miał Patryk Adamkiewicz. Pań na starcie stanęło znacznie mniej - 10 zawodniczek i z tej stawki najlepszy czas miała Marta Turoboś.

Kolejny etap to już walka w 1/8, 1/4, 1/2 aż najlepsi dotarli do finału, gdzie wśród mężczyzn znaleźli się Patryk Adamkiewicz (Mitutoyo Dema PWR Team KS AZS), Piotr Konwa (4F Scott Racing), Marcin Kawalec i Jakub Solarz (PSK Olimpionik Przemyśl), eliminator to czasami również walka zawodników na "łokcie" i na początku w wyniku kolizji upadł Piotr Konwa, co wyeliminowała go z walki o medale. Mistrzem Polski w sprintach został Marcin Kawalec, srebro wywalczył Patryk Adamkiewicz, brąz wywalczył Jakub Solarz.

Wśród Pań złoto zdobyła Marta Turoboś LKK LUKS Sławno, druga na mecie była Elżbieta Figura MTB Silesia Rybnik, brąz zdobyła Monika Żur 4F Scott Racing Team.

Przed nami kolejny dzień zmagań:

12.00 Start do wyścigu w kategorii młodzik o Puchar Prezesa PZKol

12.01 Start do wyścigu w kategorii młodziczka o Puchar Prezesa PZKol

13.00 Start do wyścigu w kategorii junior młodszy o Puchar Prezesa PZKol

13.01 Start do wyścigu w kategorii juniorka młodsza o Puchar Prezesa PZKol

14.30 Dekoracja zawodników w kategorii: młodziczka, młodzik, juniorka młodsza, junior młodszy

15.00 Start do wyścigu o Mistrzostwo Polski XCO w kategorii Masters I, II, III, IV, i Cyklosport Kobiety i Mężczyźni

16.30 Dekoracja kategorii Masters i Cyklosport

17.00 Konferencja Prasowa

Relację LIVE można będzie śledzić od 12:00 pod linkiem:

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju.