Lucinda Brand wygrywa 7. etap Giro Rosa

Siódmy etap Giro Rosa padł łupem Lucindy Brand (Rabo-Liv), która wygrała po samotnej ucieczce. Na drugim miejscu znów Megan Guarnier (Boels Dolmans) a trzecie miejsce wywalczyła Asleigh Moolman (Bigla).

Dzisiejszy odcinek Giro Rosa był najkrótszym (poza prologiem) do pokonania, jednak zawierał w sobie dwa trudne podjazdy. Przed pierwszym podjazdem swoich sił próbowała Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana), jednak peleton nie pozwolił jej odjechać. Na zjeździe uformowała się sporych rozmiarów grupa (około 25 zawodniczek), z której próbowały atakować Lucinda Brand i Jessie Daams (Lotto Soudal). Zawodniczce Rabobank Liv udało się osiagnąć znaczną przewagę, która stopniała przy drugiej górskiej premii, jednak nadrobiła umiejętnie na zjazdach i bezpiecznie dowiozła swoją przewagę do mety, nad drugą Megan Guarnier posiadając aż 2  minuty i 41 sekund przewagi!

Megan Guarnier umocniła się na pozycji liderki, Katarzyna Niewiadoma (Rabo-Liv) dojechała kolejny raz na 4 miejscu, dzięki czemu zachowała białą koszulkę a w klasyfikacji generalnej wyskoczyła oczko wyżej z szóstego na piąte miejsce.

Miejsca Polek na mecie: 

26. Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini) 

38. Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) 

67. Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans) 

72. Ewelina Szybiak (Aromitalia Vaiano)

zdjęcia: Bettini photo


o autorze

Paulina Pacyga

Z wykształcenia fizjoterapeutka.
 Amatorka jazdy w górach, choć o kulejącej technice. Wielbicielka widoków zza kierownicy, które zatrzymuje w kadrze fotografii. Uwielbia gadżety. W redakcji przedstawia kobiecy punkt widzenia.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl