Fabric - bidon mocowany do... ramy

Fabric wypuścił na rynek "innowacyjne" bidony, które nie wymagają obecności koszyka, wystarczą dwie śruby... tak, dobrze przeczytaliście - śruby.Pomysł jest tak prosty, że aż dziwne, że nikt wcześniej na to nie wpadł (albo wpadł ale nie opatentował). 

W zestawie za 20$ otrzymujemy bidon i dwie śruby, które wkręcamy na miejsce tych standardowych dołączonych najczęściej do ramy. Śrubki ważą jedyne 3g, bijąc tym samym na głowę nawet najlżejsze, że aż przezroczyste koszyczki z carbonu. Natomiast w bidonie zostały wyżłobione rowki, w których się te śrubki osadzają. 

Fabric twierdzi, że system ten jest bezpieczniejszy niż koszyczek na bidon. Pojemność bidonów to 600ml i 750ml, możliwe jest też wybranie różnych kształtów bidonów niż standardowe - okrągłe.

Projektowi nie można odmówić prostoty, jednak kwestia wkładania bidonu, a właściwie nadziewania go na śruby wymagać będzie nieco wprawy, gdyż wyżłobienia są tylko w jednym miejscu, gdzie zwykły bidon możemy włożyć "byle jak". Ale czego nie zrobi się dla wagi...

Źródło: bikeradar


o autorze

Paulina Pacyga

Z wykształcenia fizjoterapeutka.
 Amatorka jazdy w górach, choć o kulejącej technice. Wielbicielka widoków zza kierownicy, które zatrzymuje w kadrze fotografii. Uwielbia gadżety. W redakcji przedstawia kobiecy punkt widzenia.

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl