Słodki MuleBar - batony

Dzięki uprzejmości Sportango.pl przez ostatni miesiąc miałam okazję testować batony i żele. 

Mule Bar produkowany jest w Wielkiej Brytanii z naturalnych składników wytwarzanych i uprawianych zgodnie z zasadami etyki, od najlepszych światowych producentów. Produkty nie zawierają żadnych składników syntetycznych, konserwantów, oleju palmowego, sztucznych barwników czy dodatków smakowych. Z produktów MuleBar korzystają najlepsi sportowcy na świecie: zwycięzcy Tour de France, uczestnicy Mistrzostw Świata Ultraman, uczestnicy zawodów triatlonowych Ironman, zwycięzcy Pucharu Świata w rugby czy wspinacze wysokogórscy. Z ciekawostek - Mule Bar był na Evereście, przejechał i sponsorował także Absa Cape Epic!
(ŹRÓDŁO: http://sportango.pl/)

Przedstawiamy pierwszą część testów MuleBar - BATONY

Na pierwszy ogień poszedł baton Summer Pudding o smaku malina-żurawina-czarna porzeczka.

W składzie faktycznie brak sztuczności. Pierwsze co da się wyczuć to konsystencja – jest nieco bardziej miękki niż poprzednie batony z których korzystałam do tej pory. Na plus, bo przy maratonowym zmęczeniu nie trzeba się tyle wysilać z jedzeniem.  Smak nieco kwaskowy, czyli taki jaki jak w rzeczywistości połączenie malin, żurawiny i czarnej porzeczki - maliny zdecydowanie biorą górę. Brak sztucznego posmaku. Możliwe, że nieco zbyt kwaśny, ale o gustach się nie dyskutuje – jednym przeszkodzi, dla innych będzie fajnym „przerywnikiem” od słodkiego izotoniku. Skład: przede wszystkim jabłka, syrop ryżowy, owies – ale też amarantus!  Energia – działa tak, jak powinien działać dobry baton energetyczny.
Wartości odżywcze:

Mango Tango

Pomimo tego, że nie przepadam za mango, baton był dobry. Idealnie wyważony smak – ani za słodki, ani za kwaśny. Wyczuwalne, duże kawałki owoców – w sam raz na trening, na maratonie mogą sprawiać nieco problemów z pogryzieniem. I baton od kuchni: syrop ryżowy, mango, owies, orzechy nerkowca, amarantus i mąka sojowa. Lubimy!

Eastern Express

Szczerze mówiąc, to zastanawiałam się na co to komu. Najnowszy wynalazek MuleBar, lekko gryzący w język, z przyprawą Garam Masala. Na pierwszym miejscu jednak orzechy – pistacje, migdały, nerkowce, słonecznik. Spróbowałam – i już wiem, przecież są tacy, którzy nie lubią zaklejających buzię słodkości. Baton w sam raz dla nich, a także dla wszystkich odważnych, nie bojących się eksperymentów. W batonie znajdziemy także czarnuszkę oraz pieprz Cayenne – potrafi wybudzić z uśpienia po 2 godzinach jazdy w tlenie :)

Chocolate Orange

Baton, który na jednym z treningów uratował mnie przed setną już nienawiścią do roweru z powodu wygłodzenia ;) Obawiałam się połączenia pomarańczy z czekoladą – zraziłam się kiedyś, spodziewałam się sztucznego i drażniącego smaku. Ale się myliłam! Wbrew pozorom nic się nie rozpuściło, pomarańcze były lekko wyczuwalne zza smaku pysznego kakao. Zdecydowanie najlepszy z batonów, gdyby się tylko dało jadłabym go codziennieJ Poza pomarańczą doszukać się można rodzynek, tradycyjnie płatków owsianych. Są  też chrupki ryżowe, ciemna czekolada i wspomniane wcześniej kakao.
Wartości:

Baton proteinowy Chocolate Date Refuel

Nie jest to już ta czekolada co w poprzednim batonie, co nie znaczy że jest zły. Nie udało mi się jeszcze zjeść niedobrego batona proteinowego. Mogłabym się przyczepić do konsystencji – jak na powyścigowe zmęczenie, jego zjedzenie przysporzyło mi trochę wysiłku. Lekki, czekoladowy smak przełamują daktyle i migdały. Jeśli zajrzeć mu „pod fartuch” to są też dropsy czekoladowe (z cukru trzcinowego), kakao. Zawartość białka – ponad 20%. 
Wartości:

Wkrótce druga część - porównanie żeli energetycznych


o autorze

Anna Olszańska

Anna Olszańska – studentka Politechniki Poznańskiej. W kolarskim świecie aktywna od 6 lat. Wciąż staje przed trudnym wyborem, czy uczestniczyć w życiu kolarzy zza obiektywu, czy znad kierownicy. Na portalu odpowiedzialna za relacje fotograficzne...

komentarze

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl