5 narzędzi Stravy, które powinieneś zacząć używać

Strava. Słowo które potrafi mocno podzielić środowisko kolarskie na 3 części: zwolenników, przeciwników i tych, którym to lata koło nosa. Sama zaczynam się przekonywać do tej aplikacji, gdyż mnogość funkcji, którą oferuje jest imponująca. Ich używanie ma różne zadania, tak naprawdę to wszystko zależy od Ciebie, jak bardzo zależy Ci na KOMie albo sprawdzeniu kiedy przejechałeś dany segment najszybciej.

Heatmaps

To nic innego, jak obrazowe pokazanie, gdzie najczęściej jeżdżą lokalni bikerzy. Im jaśniejsze pole, tym częściej uczęszczana droga. Jeśli zaczynasz jeździć na rowerze i po miesiącu tłuczenia tych samych dwóch tras zaczyna Ci brzydnąć kolarstwo, warto rzucić okiem na mapy ruchu Stravy i znajdź nowe dla siebie, znane dla wielu trasy. Przecież inni użytkownicy nie mogą się mylić, prawda?

Utwórz swój własny klub

Motywacja do ćwiczeń dla każdego jest inna. Czasami na tablicy obserwujesz poczynania mniej lub bardziej znajomych ludzi. Dlaczego by nie zachęcić własnych znajomych do wzajemnej motywacji i utworzyć własny klub na Stravie? Opcja ta pozwala na rywalizację w ograniczonym gronie, automatycznie tworzy rankingi według różnych kryteriów (najwięcej przejechanych km, najdłuższy trening i zarobił najwięcej wzniesień) każdego tygodnia.

Śledź Michała Kwiatkowskiego

Michał Kwiatkowski zanim został Mistrzem Świata, udostępniał pliki ze swoich treningów na stravie. Jest to o tyle ciekawe, że możesz zobaczyć miejsca, w których był Kwiato (lub każdy inny idol, np. Marianne Vos), ile mu zajęło przejechanie 200km czy popatrzeć na wskaźnik cierpienia. Michała możesz zacząć podglądać pod tym linkiem

Multidyscyplinarna aplikacja

Strava to nie tylko bieganie i kolarstwo, choć to najpopularniejsze sporty, które stosunkowo łatwo zarejestrować za pomocą naszego telefonu. Platforma oferuje wsparcie w 25 różnych rodzajach aktywności fizycznych. Podczas biegania aplikacja na głos powiadamia Cię o aktualnym tempie, dystansie czy czasie, który już przebiegłeś. Minusem jest, że nie działa na wszystkich platformach (na pewno działa na Androidzie i iOS).

Plany treningowe i Sufferfest

W przeciwieństwie do najmocniejszej konkurencji Strava oferuje kilka planów treningowych zarówno dla rowerzystów jak i biegaczy. Plany te dostępne są odpłatnie, najlepiej z nich korzystać gdy ma się dostęp na żywo do aplikacji (czy to przez telefon, czy urządzeń, które łączą się z telefonem i wskazują na wyświetlaczu wymagane parametry) i pomagają poprawić nasze umiejętności wspinania się czy poprawę wytrzymałości.  Sufferfest natomiast to świetna opcja na zimę, podczas gdy część woli pokręcić na trenażerze zamiast marznąć na zewnątrz w zimie. Sufferfest to nagrania video, które pomagają zrealizować jednostki, które nie są łatwą przeprawą. To istny festiwal cierpienia.


o autorze

Paulina Pacyga

Z wykształcenia fizjoterapeutka.
 Amatorka jazdy w górach, choć o kulejącej technice. Wielbicielka widoków zza kierownicy, które zatrzymuje w kadrze fotografii. Uwielbia gadżety. W redakcji przedstawia kobiecy punkt widzenia.

komentarze

WiadomościWszystkie

GalerieWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl