TREK wycofuje wadliwe szybkozamykacze - ważne!

Trek dobrowolnie wycofuje wadliwe szybkozamykacze ze względów bezpieczeństwa

Rowerzyści proszeni są o przyprowadzenie rowerów do autoryzowanych punktów sprzedaży celem inspekcji i odpowiedniego przygotowania do sezonu.

Komunikat dotyczy niewłaściwego zastosowania szybkozamykacza z tarczami hamulcowymi, które może prowadzić do wypadku.  Niektóre rowery Trek trafiły do klientów wyposażone w hamulce tarczowe i dźwignię przedniego szybkozamykacza otwierającą się pod kątem większym niż 180°. Jeśli dźwignia szybkozamykacza będzie nieprawidłowo wyregulowana, albo pozostawiona w położeniu otwartym w przypadku roweru wyposażonego również w przedni hamulec tarczowy, może ona zostać pochwycona przez przednią tarczę hamulca. W takiej sytuacji może dojść do odpadnięcia przedniego koła albo do nagłego zatrzymania roweru i utraty panowania nad nim.

Aby zapewnić bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze, Trek aktywnie komunikuje ten wcześniej nie znany fakt jak najszerszemu gronu rowerzystów. Przed rozpoczęciem jazdy należy zawsze prawidłowo wyregulować szybkozamykacz. Firma Trek bezpłatnie wymieni mechanizm przedniego szybkozamykacza w rowerach, których dotyczy ten problem, a dodatkowo każdy z właścicieli otrzyma bon towarowy o wartości 75,00 zł na produkty Bontragera do wykorzystania u autoryzowanego dealera Treka. Bon jest ważny do dnia 31 grudnia 2015 roku. 

Autoryzowani sprzedawcy Treka zostali poinformowani o całej procedurze i są gotowi na inspekcję rowerów swoich klientów. 

Dodatkowe informacje dotyczące prawidłowej regulacji szybkozamykacza, w tym filmy pokazujące sposób montażu i demontażu szybkozamykacza, są dostępne na witrynie Trekbikes.com. Więcej filmów pokazujących sposób prawidłowej regulacji szybkozamykacza jest dostępnych na kanale YouTube Treka. Zachęcamy do zapoznania się z tymi materiałami i zwrócenia się do lokalnego sprzedawcy Trek w przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących prawidłowego użytkowania szybkozamykacza.

Warunki pogodowe są coraz lepsze, więcej i więcej rowerzystów wsiądzie na swoje rowery i wyruszy na drogi i ścieżki. Firmie Trek zależy na tym aby każda z tych przejażdżek była bezpieczna od początku do końca. Dlatego zalecamy aby każdy rower został sprawdzony i wyregulowany przez wyszkolonego mechanika.

Info: Trek Bicycle Polska


o autorze

Paulina Pacyga

Z wykształcenia fizjoterapeutka.
 Amatorka jazdy w górach, choć o kulejącej technice. Wielbicielka widoków zza kierownicy, które zatrzymuje w kadrze fotografii. Uwielbia gadżety. W redakcji przedstawia kobiecy punkt widzenia.

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl