KS Luboń Skomielna Biała w Białymstoku

Bardzo dobrze zainaugurowali sezon kolarze Lubonia Skomielna Biała, gdyż każdy z uczestników sobotniej edycji Pucharu Polski zdobył swoje pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej tej imprezy.

Najlepszy okazał się Jarosław Żur, który zajął bardzo wysokie 3 miejsce wśród juniorów młodszych.

W tej samej kategorii na 9 pozycji zameldował się Maciej Biedrończyk. Również na 9 pozycji ale w juniorach uplasował się Bartosz Dziadkowiec a Michał Bal był 18.

Jedyna zawodniczka Lubonia Agnieszka Bal w elicie kobiet uplasowała się na 7 pozycji co dało jej 6 pozycję jako zawodniczka do 23lat. W elicie mężczyzn 16 pozycję wywalczył Tomasz Bal (6 pozycja wśród zawodników U-23) a Jakub Surówka finiszował na miejscu 19.

Natomiast dzień wcześniej rozegrane zostały wyścigi sztafet, w których reprezentacja Lubonia w składzie Jakub Surówka, Tomasz Bal, Agnieszka Bal i Bartosz Dziadkowiec wywalczyła znakomite trzecie miejsce.

o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju.
 Od września 2014 roku oficjalnie pełni rolę Redaktora Naczelnego velonews.pl.