Lampre-Merida gotowe do walki w Ardenach

Rui Costa będzie przewodził grupie Lampre-Merida w tryptyku ardeńskim. O dobry wynik w najbliższych klasykach może się postarać także jego kolega Rafael Valls, który ma za sobą świetną pierwszą część sezonu.

Rui Costa zamierza włączyć się do walki o czołowe pozycje w ardeńskich klasykach. Oprócz mistrza świata 2013 grupę Lampre-Merida będą w nich reprezentować: Niccolo Bonifazio, Valerio Conti, Kristijan Durasek, Manuele Mori, Jan Polanc, Diego Ulissi oraz Rafael Valls. Po Amstel Gold Race miejsce Duraska na dwa pozostałe klasyki zajmie doświadczony góral Jose Serpa. Spośród wszystkich zawodników włoskiej grupy, największą uwagę rywali powinien skupiać Rui Costa. Swoją wysoką formę potwierdził ostatnio w wyścigu dookoła Kraju Basków, który ukończył na 7. miejscu. Wcześniej zajął 4. pozycję w klasyfikacji generalnej Paryż-Nicea. Już w niedzielę Portugalczyk może być jednym z najmocniejszych zawodników na Caubergu.   O dobry wynik w Ardenach może się pokusić również inny zawodnik Lampre-Merida, Rafael Valls. Hiszpan zaprezentował wysoką dyspozycję w Tour of Oman (wygrany etap i klasyfikacja generalna), a także w Paryż-Nicea (8. miejsce) i Volta a Catalunya (8. miejsce). Swoje mocne strony w Ardenach postara się także wykorzystać Diego Ulissi, który specjalizuje się w klasykach, a jako swój ulubiony wyścig podaje Liege-Bastogne-Liege.

Źródło zdjęć: BettiniPhoto/Merida Polska

Notatka prasowa: Merida Polska


o autorze

Paulina Pacyga

Z wykształcenia fizjoterapeutka.
 Amatorka jazdy w górach, choć o kulejącej technice. Wielbicielka widoków zza kierownicy, które zatrzymuje w kadrze fotografii. Uwielbia gadżety. W redakcji przedstawia kobiecy punkt widzenia.

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl