Polacy wysoko na wyścigu Copa Catalan w Barcelonie!

Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) zajął 3. miejsce w wyścigu elity mężczyzn oraz wygrał w kategorii U23 wyścigu Copa Catalana w Barcelonie.

Zawodnicy mieli do pokonania 5 rund na trasie usytuowanej na olimpijskim wzgórzu Montjuic w Barcelonie. Najlepiej poradził sobie Hiszpan Carlos Coloma niesiony dopingiem miejscowej publiczności. Zaraz za nim zameldował się David VALERO OLYMPIA FACTORY CYCLING TEAM.

Świetnie pojechał zawodnik Kross Racing Team – Bartłomiej Wawak, który ukończył wyścig na 3. pozycji tracąc do zwycięzcy 1minutę i 28 sekund. Pozwoliło mu to również objąć prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Zaraz za nim finiszował Mistrz Polski Marek Konwa tracąc do zwycięzcy 1:42min. Obaj Polacy pokonali obecnego Mistrza Świata Juliena Absalona, który wraca do rywalizacji po kontuzji, niestety pomimo już i tak bardzo dobrej dyspozycji Juliena na jednej z rund złamał tylną oś, co przeszkodziło mu w walce o zwycięstwo.

Na 19. pozycji tracąc 7:29min do zwycięzcy uplasował się drugi z zawodników Kross Racing Team – Kornel Osicki. Kolejny start zawodników Krossa już za tydzień w austriackim Langenlois.

Wyniki:

1 29 COLOMA,Carlos ELITE ROCKS & CO PRO TEAM 01:33:02

2 5 VALERO,David ELITE OLYMPIA FACTORY CYCLING T 01:34:01 59 seg.

3 200 WAWAK,Bartolomiej SUB23 KROSS RACING TEAM 01:34:30 1:28 min.

4 216 KONWA,Marek ELITE 64-STO LESZNO MTB TEAM 01:34:44 1:42 min.

5 17 ABSALON,Julen ELITE BMC MTB RACING TEAM 01:35:06 2:04 min.

6 180 PANHUYZEN,Kevin SUB23 BELGIAN CYCLING TEAM 01:35:13 2:11 min.

7 191 VAN HOOVELS,Kevin ELITE BELGIAN CYCLING TEAM 01:35:13 2:11 min.

8 2 GUERRA,Francesc ELITE SCOTT TEAM XC 01:35:18 2:16 min.

9 11 VASTARANTA,Jukka ELITE TEAM MEDILASER-SPECIALIZE 01:35:50 2:48 min.

o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju.