II etap Mazovia MTB Zimą w Karczewie

W niedzielę rozegrany został drugi etap cyklu Mazovia MTB Zimą. Tym razem zawodnicy ścigali się w Karczewie. Wiosenna pogoda spowodowała, że trasa przygotowana pod zimowe zmagania była sucha i niesamowicie szybka.

Dodatnia temperatura spowodowała wysoką frekwencję. Wystartowało, aż 470 zawodników. Zimowy cykl  maratonów Cezarego Zamany, to trzy etapy.

W Karczewie wśród mężczyzn na dystansie MEGA zwyciężył po zaciętym finiszu Radosław Rękawek (KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn), drugi ze stratą jednej sekundy dojechał Marek Stram (GERAPPA). Trzecią pozycję ze stratą dwóch sekund wywalczył Arkadiusz Jusiński (RENAULT TEAM).

Wśród Pań triumfowała Anna Wysokińska (ProWomen MTB Team). Dalej w kolejności dojechały Magdalena Gołębiewska (Bliska Team) oraz Justyna Zawistowska (ProWomen MTB Team). Przed zawodnikami jeszcze jeden, finałowy III etap Mazovia MTB Zimą w Długosiodle, który rozegrany zostanie 22 marca.

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju.