Polscy sprinterzy zajęli trzecie miejsce w PŚ w Cali

W piątkowych eliminacjach Grzegorz Drejgier, Damian Zieliński i Kamil Kuczyński wykręcili trzeci czas. Dało im to awans do finału B, w którym dzień później mieli rywalizować z Japończykami. W walce o podium, zdecydowanie, o sekundę pokonali swoich rywali. W finałowym wyścigu, Kuczyńskiego, który w sobotę ścigał się w keirinie, zastąpił Krzysztof Maksel. Na podium stanęło zatem czterech biało-czerwonych.

W końcowym zestawieniu Pucharu Świata, Polska uplasowała się na 7. pozycji (wygrała Francja).

Wyniki - kwalifikacje

Wyniki - finał

Kamil Kuczyński wywalczył awans do 2. rundy keirinu po repasażach, które wygrał. Nie zdołał przejść do ścisłego finału i pozostała mu walka w wyścigu o miejsca 7-12. W tym biegu nie miał sobie równych i zakończył zmagania na 7. miejscu. W generalce PŚ wywalczył 6. lokatę.

W Cali ścigała się także polska kobieca drużyna w wyścigu na dochodzenie. Eugenia Bujak, Katarzyna Pawłowska, Edyta Jasińska i Małgorzata Wojtyra nie będą jednak miło wspominać startu w Kolumbii, gdyż w eliminacjach osiągnęły 14. czas i na tej pozycji zostały ostatecznie sklasyfikowane. W pucharowych zmaganiach były 12.

Na 11. miejscu znajduje się po 3 konkurencjach omnium Katarzyna Pawłowska. W scratchu, wyścigu indywidualnym i eliminacyjnym Polka zajmowała odpowiednio 12., 18. i 4. lokatę.

Wyniki - klasyfikacja generalna po 3 konkurencjach

o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju.