Refle – uliczne bezpieczeństwo

Większości z nas zdarza się jechać gdzieś rowerem w celach nie treningowych. Ot spotkać się ze znajomymi czy po prostu udając się na kawę bądź do pracy. Część z tych „przejażdżek” ma miejsce w godzinach wieczorno-nocnych. Wiadomo, że w nocy należy zwrócić szczególną uwagę na kwestię bezpieczeństwa, bo jakby nie patrząc rowerzysta w ruchu miejskim jest osobnikiem najsłabszym, który w starciu z samochodem nie ma najmniejszych szans.

Z takiego też założenia wyszło rodzeństwo z Zabrza, które postanowiło założyć firmę Refle. Chcieli połączyć ze sobą dwa wydawałoby się przeciwstawne aspekty. Mianowicie z jednej strony stworzyć odzież z elementami odblaskowymi dla ludzi aktywnych lub po prostu poruszających się po mieście wieczorową porą, a z drugiej strony stworzyć odzież, w której po np. zaparkowaniu roweru można by bez zbytniego skrępowania udać się na spotkanie ze znajomymi czy imprezę. Efektem ich pracy jest stale rozwijana kolekcja odzieży, w której nawet osoby dbające o modny wygląd znajdą coś dla siebie. Co warte podkreślenia korzystają oni nie z chińskich materiałów odblaskowych, które albo nie działają albo też przestają działać po kilku praniach lecz ze sprawdzonego dostawcy jakim jest 3M.

Filozofia ich firmy jest niejako zupełnym przeciwieństwem kampanii reklamowej, której twarzą był Karl Lagerfeld w 2008, który propagował kamizelki odblaskowe, mimo iż nie były modne i do niczego nie pasowały.

My postanowiliśmy zaprezentować dwa produkty tej nowo powstałej śląskiej firmy. Pierwszym jest termo aktywna koszulka z krótkim rękawem z naniesionym piktogramem układu gwiazd. Koszulka jest odszyta starannie, choć wydaje się być poprzez swoją wysoką oddychalność podatna na uszkodzenia mechaniczne. Lecz ja osobiście preferuję wyższą oddychalność nawet kosztem trwałości. W koszulce moim zdaniem równie dobrze możemy iść do pracy czy na imprezę jak i na wieczorny trening.

Drugim produktem jest wielofunkcyjna opaska na szyję w wersji zimowej. Składa się ona w dolnej części z rękawa wykonanego z tkaniny polarowej oraz elastycznego i oddychającego materiału w części górnej. Część góra wyposażona jest w elementy odblaskowe. Co widać na zdjęciach w opasce równie dobrze można wybrać się na rower jak i na imprezę bez ryzyka, iż zostaniemy posądzeni o przyjście na imprezę „w stroju sportowym”. Nawet panie dbające o wygląd na co dzień nie powinny czuć zakłopotania przed założeniem takiej opaski jednocześnie poprawiając swoje bezpieczeństwo na drodze.

Tekst ten nie bez przypadku ukazał się teraz - w sezonie jesienno zimowym. Chciałbym, żeby wszyscy z nas pomyśleli choć trochę o swoim bezpieczeństwie a jeżeli do tej pory jedyną przeszkodą w celu poprawy bezpieczeństwa była chęć dbania o własny wizerunek, to firma Refle zlikwidowała tą barierę. Miejmy jedynie nadzieję, iż firma wprowadzi do swojej kolekcji pozycje dedykowane stricte rowerzystom jak choćby koszulki z kieszonkami umieszczonymi na plecach.

Strona internetowa producenta: www.refle.pl


o autorze

Szymon Barczyk

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl