Podsumowanie MTB XCEliminator Wisła 2014

Mimo małej frekwencji, bo w sumie na starcie stanęło tylko 20 osób (3 kobiety i 17 mężczyzn), obsada była bardzo mocna z nazwiskami w polskim MTB dobrze wszystkim znanymi.
untitled-73
Stosunkowo trudna fizycznie 1 km pętla miała aż 70 m przewyższenia oraz dodatkowe sztuczne utrudnienia techniczne. Część kwalifikacyjną, czyli jedno okrążenie przejeżdżane indywidualnie na czas wygrał ze sporą przewagą Adrian Rzeszutko, za co otrzymał Puchar Burmistrza Miasta Wisła.
untitled-225
Przejazdy finałowe odbywały się czwórkami systemem pucharowym – dwóch najszybszych zawodników przechodziło do kolejnej rundy. Poza finałem w kategorii open mężczyzn i kobiet odbył się dodatkowy finał kategorii Masters, w której zmierzyli się 3 panowie w wieku powyżej 40 lat. Najlepsi w obu kategoriach open otrzymali nagrody finansowe oraz statuetki pamiątkowe.
untitled-113
Po dekoracji zwycięzców organizatorzy rozlosowali w konkursie wiedzy wszelakiej wśród wszystkich uczestników cenne nagrody od sponsorów. Wyścig zorganizowany został przez: Xtraining Świat Przygody z Wisły. Sponsorami nagród były firmy: Warta, Atak Sport, Lemonbike.eu (Stan’s NoTubes), Wow Design, Grupa Beskidzka GOPR, Ośrodek Narciarski Nowa Osada, Ośrodek Wypoczynkowy Karina, Sport Konsulting (Polar), Rapido, Zajazd Białczański, Cukiernie u Janeczki, Centrum Ogrodnicze Katarzynka.