Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim już za dwa tygodnie!

Do ubiegłorocznego organizatora – Żerkowa dołączyła również Środa Wielkopolska. Polski Związek Kolarski przyznał ponownie organizację mistrzostw działaczom ze Środy Wielkopolskiej, klubowi Superior MTB Energy Team. Głównym powodem takiej decyzji był fakt zorganizowania w roku ubiegłym bardzo wysoko ocenionej pod względem organizacyjnym imprezy na najwyższym poziomie sportowym, godnej jej rangi. Władze PZKol nie ukrywali, że do organizatorów i władz Żerkowa po trzyletniej współpracy posiadają zaufanie, które jest niezwykle ważnym czynnikiem warunkującym przyznanie prawa do organizacji imprezy o randze mistrzowskiej.

fot_1
Maja Włoszczowska bronić będzie tytułu sprzed roku

Powalczą o tytuły

Pierwsze dwa dni imprezy odbędą się w Środzie Wielkopolskiej, a kolejne dwa dni w Żerkowie. Na czwartek 17 lipca po ceremonii otwarcia zaplanowano rywalizację sztafet o tytuł drużynowego Mistrza Polski MTB na Starym Rynku i po uliczkach staromiejskich.

Dnia kolejnego, ponownie na rynku w Środzie Wielkopolskiej w godzinach wieczornych przy sztucznym oświetleniu odbędzie się rywalizacja w sprintach (tzw. eliminatorach). Zawodnicy ścigać się będą po uliczkach w okolicach rynku. Trasa wzbogacona będzie o sztuczne przeszkody mające dostarczyć wrażeń zarówno zawodnikom jak i kibicom. Co ciekawe w budowę trasy zaangażował się ubiegłoroczny Mistrz Polski w eliminatorach Borys Góral, zawodnik klubu gospodarzy, a więc Superior MTB Energy Team Środa Wielkopolska.

fot_2
Borys Góral, reprezentant gospodarzy będzie bronić tytułu w sprintach

W sobotę zmagania przeniosą się do doskonale znanego Żerkowa, gdzie w ten dzień rywalizować będą kategorie młodsze, czyli młodzik, młodziczka, junior młodszy, juniorka młodsza o Puchar Prezesa PZKol. Odbędą się także Mistrzostwa Polski masterów.

W ostatni dzień mistrzostw na żerkowskiej trasie, która ponownie została nieco zmodyfikowana i wzbogacona o kolejne techniczne elementy rywalizować będą czołowi kolarze w naszym kraju w kategoriach: elita kobiet i mężczyzn, U23 kobiet i mężczyzn, juniorzy i juniorki.

W ciągu czterodniowej rywalizacji na starcie z pewnością nie zabraknie czołowych polskich zawodniczek i zawodników na czele z Mają Włoszczowską, Anną Szafraniec, Paulą Gorycką czy Markiem Konwą.

Zawody dla dzieci

Dla najmłodszych przewidziano wyścigi w ramach Mini Mistrzostw Polski. Zawody odbędą się pod patronatem Akademii Młodego Kolarza prowadzonej przy średzkim klubie kolarskim Superior MTB Energy Team Środa Wielkopolska. Drugiego dnia imprezy - w piątek w Środzie Wielkopolskiej dzieci rywalizować będą w Mini Mistrzostwach Polski w sprintach, a kolejnego dnia już w Żerkowie w Mini Mistrzostwach Polski w kategoriach wiekowych 3-5 lat, 6-8 lat, 9-10 lat, 11-12 lat oraz 13-15 lat. Wszystkie dzieci, które staną na starcie będą już zwycięzcami i otrzymają pamiątkowe medale oraz atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów imprezy, w tym doskonale znane już dzieciom zdrowe produkty Średzkiej Spółdzielni Mleczarskiej JANA. Ponadto przewidziano wiele innych atrakcji i zabaw dla dzieci.

fot_3
Mini Mistrzostwa Polski z pewnością po raz kolejny przyciągną rzesze dzieci na start

Szereg imprez towarzyszących

Każdego dnia imprezy zaplanowano szereg atrakcji w miasteczku zawodów dla kibiców, osób towarzyszących oraz rowerowych pasjonatów. W piątek 18 lipca w Środzie Wielkopolskiej poza zmaganiami dzieci w Mini Mistrzostwach Polski w sprintach zaplanowano również sprinterskie zawody dla amatorów tzw. eliminatory. Dzieci ścigać się będą po specjalnie przygotowanej i wytyczonej dla nich trasie. Z kolei amatorzy staną do rywalizacji na tej samej trasie, po której ścigać się będą profesjonaliści. Warto zaryzykować i zmierzyć się z mistrzowską trasą. Gwarantowane są niezapomniane emocje i atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów imprezy. W zawodach udział wziąć może każdy zainteresowany. Wymagany jest tylko sprawny rower oraz kask.

Z kolei w sobotę 19 lipca zmagania, które przeniosą się do Żerkowa poprzedzone będą Rodzinnym Rajdem Rowerowym, na niespełna 15 kilometrowej trasie. Uczestnicy rajdu wyruszą o godzinie 10.00 spod bramy startowej Mistrzostw Polski i udadzą się w kierunku Śmiełowa poprzez punkt widokowy w Żerkowie. W Śmiełowie zatrzymają się, aby się posilić, odpocząć w zaciszu parku, ale również, aby zwiedzić przepiękne Muzeum Adama Mickiewicza. Dla uczestników rajdu przewidziano atrakcyjne upominki oraz dyplomy potwierdzające udział. Po powrocie na uczestników Rodzinnego Rajdu czekać będzie piknikowanie w miasteczku zawodów oraz dopingowanie startujących zawodników, z licznymi konkursami i atrakcyjnymi nagrodami. Podobnie zresztą jak każdego dnia imprezy.

fot_4
Ubiegłoroczne Mistrzostwa Polski w Żerkowie cieszyły się dużym zainteresowaniem

W najbliższy czwartek tj. 3 lipca w Środzie Wielkopolskiej w Hotelu Szablewskim impreza zostanie oficjalnie zaprezentowana podczas konferencji.

Z pewnością warto więc być na Mistrzostwach Polski MTB, nie tylko by obserwować zmagania najlepszych w Polsce kolarzy górskich, ale również aktywnie spędzić czas w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych.

Szczegółowe informacje dotyczące imprezy można znaleźć na stronie internetowej – www.mpmtb.pl

 


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl