Mozartt Presto - nowa sonata na łańcuch

Założeniem projektu było wykorzystanie najlepszych dostępnych technologii, aby opracować jeden z najbardziej zaawansowanych prowadników łańcucha. Zarówno projekt jak i prototypy były tworzone przy dużym wpływie na końcowy efekt najlepszych teamowych riderów - Darrena Berrecloth i Szymona Godziek.

Presto

Pomimo faktu że nowa konstrukcja jest lżejsza i waży obecnie 142g, to zwiększyła się sztywność o 30% w porównaniu z poprzednim modelem. Było to możliwe dzięki zastosowaniu grubszej (5,5 mm) tylnej płyty, którą wykonano z jednego kawałka aluminium 7075 T651. Użyto także specjalnego bash guarda. Pomimo tego że jest on w środku pusty, jest 1,5 razy mocniejszy od swego poprzednika.

easy_cleaning_feature1

Wewnątrz bash guarda użyto specjalnego systemu żeberek, który pochłania uderzenia, zaś sama powierzchnia jest gładka i nie posiada żadnych otworów. Różnicę widać po przejeździe w błotku - gładka powierzchnia powoduje że nie przykleja się błoto ani brud a waga całego systemu nie zwiększa się znacznie nawet podczas jazdy w deszczowe dni.

easy_mounting_feature

W nowym prowadniku użyto także silikonowej tulei pomiędzy płytami górnego prowadnika, w celu absorpcji uderzeń łańcucha, co sprawia także że cały system pracuje ciszej.

thread 

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta. Pomimo że strona jest po angielsku, możecie spokojnie pisać do nich po polsku. Tak, to firma z Polski. A co... Polak potrafi :)


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl