Pracowity weekend kolarski

Nasi kolarze spisali się znakomicie. Jakub Zamroźniak zajął znakomite drugie miejsce, a Wiktor Hudyka był 7 - obaj startowali w kategorii junior. Wiktor zrobił wielką niespodziankę, ponieważ był to jego debiut w tak ważnej imprezie. W kategorii masters Mirek Bieniasz zajął 3 miejsce - na niego zawsze można liczyć. Natomiast Zbyszek Krzesiński zajął 16 miejsce w najmocniejszej kategorii Elita.

Paweł Chochołek zaliczany do faworytów wyścig,u na objeździe trasy uległ wypadkowi doznając urazu głowy i kręgosłupa, wskutek czego nie stanął na starcie wyścigu . Mamy nadzieję że do Mistrzostw Polski, które już za miesiąc w Żerkowie koło Poznania, zdąży się wykurować .

W sobotę także dwóch naszych maratończyków wystartowało u Czesława Langa w Skandia Maraton w Bytowie i także znakomicie się zaprezentowali. Bogdan Ostrowski w kategori M5 na najtrudniejszym dystansie okazał się najlepszy, natomiast Jacek Chmielarczyk w kategorii M3 na krótszym dystanie także zwyciężył

Niedziela także była obfita w wydarzenia kolarskie. Dwóch naszych zawodników pojechało do Poznania na Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym i także wypadli całkiem dobrze. Maksymilian Gierach zajął 20 miejsce a Konrad Gąsiorowski był 24.

Była także dobrym dniem dla zawodników KCP Elzat Regamet Bieniasz Bike Team. Zawodnicy wystartowali w Pucharze Tarnowa, którgo tradycyjnie miejsce startu była Góra Św. Marcina. Pomimo, iż przed dzień zawodów oraz w dniu zawodów odbywało się wiele innych wyścigów dużo wyższej rangi, organizator nie mógł narzekać na frekwencję. Start i zapisy odbywały się bez żadnych opóźnień, ale wyścig ma już tak długą tradycję, że organizator doszedł już ze wszystkim niemal do perfekcji. Sama trasa, była typowo interwałowa, a padający dzień wcześniej deszcz, dodał jej kilka odcinków błotno-technicznych. Szkoda tylko, że czas wyścigów był trochę, krótki ponieważ zwycięzca w żadnej kategorii nie przekroczył 60min jazdy…

Wśród kobiet Elita+masters triumfowała Sabina Zamroźniak, która w dalszym ciągu leczy kontuzje kręgosłupa i nie staruje we wszystkich wyścigach, przed Deborą Jaworską i Agnieszką Bal.
W juniorkach zdecydowane zwycięstwo odniosła Klaudia Demkowska, a za nią kolejno na mecie meldowały się Patrycja Kulka oraz Klaudia Kulka. W orlikach mężczyzn tryumfował brat Klaudii Beniamin Demkowski, przed Krzesińskim Zbigniewem i Karolem Michalskim.

krzesinski-puchar-tarnowa

W Elicie zwyciężył Mateusz Zoń, który sprawił niemałą niespodziankę, startując w barwach naszego portalu, a za nim na metę dotarli Adrian Rzeszutko i Artur Miazga.

mateusz-puchar-tarnowa

W Juniorach tradycyjnie bezkonkurencyjny okazał się Kuba Zamroźniak przed Wiktorem Hudyka - obaj dzień wcześniej startowali w Wałbrzychu w Pucharze Polski.

zamrozniak-hudyka-puchar-tarnowa

Pozostałe wyniki teamu KCP Elzat Regamet Bieniasz Bike.

W kategorii młodzik 7 miejsce zajął Łukasz Halizanowicz
W kategorii junior młodszy 2 miejsce Bartosz Bożek a 11 Albert Hudyka
W kategorii Orlik 2 miejsce Zbigniew Krzesiński on także startował w Wałbrzychu dzień wcześniej
W kategorii Elita 5 miejsce zajął Albert Głowa stracił miejsce na podium przez defekt
W Mastersach 1 Mirek Bieniasz zajął 3 miejsce dzień wcześniej startował w Wałbrzychu w Pucharze Polski także w tej samej kategorii 5 miejsce zajął Piotr Rodinger
W Mastersach 2 zwyciężył Jarek Miodoński 4 miejsce miał Piotr Zając a 6 był Darek Drobot

jarek-puchar-tarnowa

W najstarszej kategorii Masters 3 Bogdan Ostrowski zajął drugie miejsce. Przypomnę że dzień wcześniej startował w Bytowie na Skandia Maraton gdzie zdecydowanie zwyciężył.

Drużyna stworzona od zera w kilka miesięcy bez żadnego zaplecza logistycznego i finansowego zadziwia wszystkich fanatyków kolarstwa. Kilku młodych chłopaków zwerbowanych do drużyny i znakomity trener wykonał bardzo ciężką pracę aby efekty były widoczne.

Jeszcze przed nami kilkadziesiąt startów w tym sezonie i myślimy że worek z medalami będzie pełny.

Pełne wyniki można znaleźć na stronie organizatora.

Kolejna edycja Pucharu Tarnowa 31sierpnia ponownie na górze Św. Marcina w Tarnowie.