Bikemaraton w Wiśle za nami

Trasa była identyczna jak rok temu i dla przypomnienia uczestnicy mieli do wyboru trzy dystanse, mini 22km, mega 41km, giga 61 km. Może ilości kilometrów na papierze nie robią aż takiego wrażenia, ale przewyższenia, które prezentowały się następująco: 830m, 1850m oraz 2700m dają już do myślenia. Jak się okazało podczas wyścigu było co jechać…, ale po kolei.

rbws14_01_kgl_20140607_132743_1

Same zgłoszenia około godziny 9tej przebiegały bardzo sprawnie, ale kilka stanowisk przy rejestracji bardzo usprawnia zapisy. Start standardowo wszystkich dystansów o 11tej w przerwach 30tu sekundowymi pomiędzy sektorami. Na starcie jak to ostatnio bywa u Maćka Grabka zjawiła się polska czołówka kolarzy górskich m.in. Adrian Brzózka, Piotrek Brzózka, Mariusz Kowal i Tomasz Dróżdż, Bogdan Czarnota Kross, Piotrek Kurczab, Bartek Janowski, Dariusz Batek i wielu innych.

rbws14_01_mr_20140607_112027_1

Start punktualnie o 11tej chłopaki z JBG-2 PROFESSIONAL MTB TEAM narzucili bardzo mocne tempo, co można zobaczyć na wynikach. Ja dziś jechałem dystans GIGA i przyznaje, że było co jechać, strome i długie podjazdy dały nie jednemu popalić. Zjazdy szybkie z każdym rodzajem podłoża, pewnie się znajdą tacy, którzy będą narzekać, że za dużo asfaltu, za szybkie zjazdy itd…, ale czasami nie ma możliwości poprowadzić inaczej trasy, a dziś było wszystko. Jedna rzecz mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła, już w zeszłym roku trasy u Maćka były super oznakowane, ale dzisiejszy maraton dla mnie perfekcja! Bardzo często za granicą maratony nie są w 70% tak oznakowane, brawa dla organizatora! I gratulacje dla każdego, który ukończył dzisiejszy maraton!

rbws14_02_mpa_20140607_113605_1

Giga

 

Brzózka Adrian JBG2 Professional Team

Janowski Bartosz Romet MTB Team

Ficek Michał Cyclo Trener

Kowalkowski Paweł Kross Centrum Rowerowe Olsztyn

Bieleń Mateusz Vimar

Mirosław Dariusz BGŻ Eska Team

Zoń Mateusz

Dróżdż Tomasz

Klimaszewski Łukasz Mitutoyo Dema PWR Team

Strychar Grzegorz Maxxis wąs-sport UKS centrum Nowa Ruda


Mega

Kowal Mariusz Jbg-2 Professional Mtb Team

Brzózka Piotr Jbg-2 Professional Mtb Team

Kozak Mariusz Mtb Team Rmf Fm Rockstar Energy Drink

Kawalec Marcin Sante - Bsa Whistle Team

Dygacz Tomasz Cyclo Trener Team

Kaczmarczyk Patryk Mitutoyo Dema Pwr Team

Nogowczyk Rafał Zvl Kreidler Sportiva

Cąpała Michał Mtb Team Rmf Fm Rockstar Energy Drink

Grudzień Krzysztof Mokate Loyd


Swoje przysłowiowe  3 grosze postanowił dołożyć Mikołaj z teamu Bikehead. Poniżej publikujemy maila jakiego otrzymaliśmy:

Wisła czyli w beskidzkim piekarniku.

Trasa wyścigu organizowanego w Wiśle przez załogę Pana Macieja Grabka to już klasyk. Wiadomo, że będzie ciężko, bo czekają długie i bardzo strome podjazdy. Jest pewne, że na tym maratonie będzie gorąco choćby tylko ze względu na trudności trasy. Jak dołoży się do tego prażące bezlitośnie słońce to otrzymujemy arenę na której bezwzględnie wypunktowane zostaną wszystkie braki kolarza i jego sprzętu. Wyeksponowane na promienie wielkiej tarczy podjazdy zweryfikowały kondycję. Kamieniste, żwirowe (i niestety) asfaltowe zjazdy pomogły sprawdzić poziom panowania nad rowerem i granice odwagi pilota. Dodatkowo upał oznaczał, że każdy błąd w żywieniu mógł pozbawić szans na dobry wynik. W tych warunkach oferowana na Bikemaratonie możliwość wyboru dystansu pomiędzy trzema wariantami okazała się zbawienna. Ten kogo „ścięło” albo nie czuł się dobrze w charakterze krupnioka na grillu mógł.

Wiślańska edycja Bikemaratonu okazała się niezbyt udana dla naszego teamu. Na całe szczęście wszyscy uczestniczący w zawodach nasi zawodnicy uniknęli panierunku w beskidzkiej ziemi. No prawie wszyscy, bo Edyta która bez niespodzianek pokonała górski odcinek dystansu mega na samej końcówce przed metą została w głupi sposób wywrócona przez szarżującego zawodnika.

Wyniki „spaczyła” obecność utytułowanych zawodników z olimpijską przeszłością, takich jak niesamowity Adrian Brzózka z JBG-2, który pokonał najdłuższą trasę giga (61 km 2600 m przewyższenia, w temperaturze otoczenia powyżej 30 stopni) w czasie poniżej 3 h! Dalsze pozycje zajęli Bartek Janowski – Romet, i zawsze uśmiechnięty Michał Ficek – Cyclotrener Team. Mateusz Zoń, do niedawna specjalista od dystansu mega, wywalczył 7 miejsce jadąc w szczęśliwej koszulce z nazwą pewnego portalu rowerowego – jakiego ?

Dystans mega został opanowany przez miejscowych czyli zawodników JBG-2 Professional MTB Team, którzy obsadzili kolejne trzy miejsca. Na mini takiej dominacji już nie było ale dwie pozycje na górze zajęli Piotr Iciaszek i Tomasz Mach z KKW JAMA WAŁBRZYCH z czasem 01:02:11 dalej Grzegorz Kubaczka. Tym raze Paweł Pięta z ORBEA RACING TEAM musiał zadowolić się miejscem tuż za podium.

Nasze wyniki - Bikehead MTB Team

Mini – 390 startujących

Open 234 PATRYCJA WICHARY K2/14

Open 45 ANDRZEJ WOŹNICA M3/12

Open 71 PIOTR STANISZEWSKI M3/19

Open 233 KAMIL PRUCIA M3/66

Mega – 556 startujących

Open 474 EDYTA STALA K2/10

Open 45 PAWEŁ MIESZCZAK M3/19

Open 100 WOŹNY TOMASZ M3/41

Open 112 ALEKSANDER MIESZCZAK M3/46

Open 120 ROBERT SZYMAŃSKI 70 M4/14

Open 146 ADAM PACZUSKI M3/6

Open 188 DARIUSZ LEŚNIEWSKI M4/27

Open 197 ŁUKASZ TOMALA M3/81

Open 204 JAKUB KUBICKI M2/57

Open 211 GRZEGORZ WITKOWSKI M3/91

Open 262 MARCIN RESZKA M3/114

Open 273 DANIEL DUŚKO M3/121

Giga – 67 startujących

Open 57 MIKOŁAJ DARMOSZ M3-16


komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl