Dwa tytuły mistrzowskie dla ekipy Agrochestu

Wyścig w Krzywej Wsi to bez wątpienia jeden z trudniejszych w całym cyklu. Zawodnicy na dystansie MEGA mieli do pokonania ponad 70 km, przy różnicy poziomów powyżej 1000 m. Na górzystej trasie tytuł Mistrza Wielkopolski wywalczył zawodnik Agrochestu Michał Putz. Jadącemu w koszulce Mistrza Polski Amatorów Putz'owi przez większą część trasy towarzyszył Piotr Rzeszutko z ekipy Hotel Cztery Brzozy.

foto3

Końcowa faza rywalizacji to jednak ucieczka zawodnika Agrochestu, który na finisz wjechał samotnie, wygrywając cały wyścig i zdobywając koszulkę Mistrza Wielkopolski w kat. M-2.

- Na początku sezonu miałem naprawdę mocną nogę, potem niestety pojawiły się problemy i dopiero teraz widzę, że wracam na właściwe tory. Tytuł Mistrza Wielkopolski naprawdę cieszy - powiedział Putz.

foto1

Kapitalny wyścig pojechał drugi z zawodników Agrochestu - Marcin Hermanowski. Trzeci na mecie i pierwszy w swojej kategorii, co jest jednoznaczne z tytułem Mistrza Wielkopolski w M-3. Marcin Gembicz z kolei finiszował drugi w swojej kategorii, zdobywając tytuł wice-mistrza w M-4.

Na dystansie MINI nie rywalizowano o koszulki mistrzowskie, a o kolejne punkty do klasyfikacji GP Wielkopolski. Na 40 km trasie równych sobie nie miał zawodnik Agrochest Team - Kacper Szczepaniak, który na metę przyjechał 4 minuty 14 sekund nad drugim zawodnikiem. Piąty zmagania ukończył jego brat Paweł Szczepaniak, szósty, a zarazem pierwszy w M-3 był Wojciech Czajka. Kazimierz Szczepaniak zajął drugą lokatę w M-4, a junior Hubert Spławski wygrał w M-1. Kolejny start ekipy Agrochestu już za niecałe dwa tygodnie w Wyrzysku.