Deszczowa majówka z Maratonami Cyklokarpaty.pl w Przemyślu

Na trzech trasach o długościach 27, 42 i 72 km zmierzyło się ponad czterystu zawodników, którym nie straszna była deszczowa aura i chłód. Zawodnicy mieli do pokonania świetnie przygotowane trasy zróżnicowane pod względem budowy terenu i trudności. Startując z malowniczego wzgórza Zniesienia, gdzie w obrębie Kopca Tatarskiego zbudowane zostało miasteczko maratonu, mieli oni okazję podziwiać panoramę Przemyśla i okolicznych terenów.

1621936_792475230762654_2748722234231216222_n

Na najdłuższym dystansie GIGA w kategorii open zwyciężył Dominik Grządziel (Dobre Sklepy Rowerowe – Author). Na drugim miejscu uplasował się Mateusz Bieleń z Fil-bike Rzeszów, a pół minuty za nim na mecie pojawił się Krzysztof Gajda z teamu Jedlicze.

Zwycięstwo na dystansie MEGA należało do Piotra Sajdaka (KrynicaSKI UKS PG Wojnicz) drugi był Kuba Danielski z drużyny www.optyk-okular.pl, a trzecie miejsce zdobył Krzysiek Łopata reprezentujący Millenium Hall Piaseco Team.

10172739_792479317428912_5630799845619851331_n

Liderem na dystansie HOBBY został Jakub Murias (CWKS Resovia Rzeszów), choć w zaciekłej walce o zwycięstwo walczyli również Jakub Cierniak (KrynicaSKI UKS PG Wojnicz) i Gabriel Kuropatwa (CWKS Resovia Rzeszów), ostatecznie zajmujący kolejno drugie i trzecie miejsce.

Wszystkie starty i dekoracja zwycięzców odbyły się planowo i z należytym przygotowaniem. Liczne nagrody i wsparcie sponsorów pozwoliły bawić się świetnie mimo niesprzyjającej pogody. Ogranizatorzy mają również nadzieję, że wyczerpali limit deszczu na kilka najbliższych imprez.

10308195_792477064095804_2795360969133104009_n

Kolejne wyścigi w ramach Maratonów Rowerowych Cyklokarpaty odbędą się za dwa tygodnie, 18 maja w Wojniczu (woj. małopolskie). Będą to drugie, po zeszłorocznym debiucie Wojnicza na mapie zawodów Cyklokarpat, zawody w tym mieście. Biuro zawodów w miasteczku maratonu czynne będzie od 8.00 do 10.30 przy boisku Orlik (ul. Szkolna). Na zawody można zgłosić się już od 5 maja, na stronie www.system.timedo.pl