Campa ujawnia nową topową grupę

Oczywiście Campa twierdzi że zmiany w nowej grupie wynoszą jej osiągi na nowy poziom. Czy tak jest w istocie?

Grupa jest przeznaczona dla najlepszych zawodników. Zmienione zostało kilka kątów i kształtów, które zostały poddane niewielkiemu tuningowi. Najbardziej widoczne zmiany są w zębatkach i przedniej przerzutce. Koronki otrzymały skorygowane kształty zębów i profile ramp, które zostały delikatnie zmodyfikowane w celu wyraźniejszych zmian i lepszej pracy łańcucha. Korby dostępne będą w konfiguracjach 53/39, 52/36 i 50/34

2014-campagnolo-super-record-rs-road-bike-crankset

Modyfikacja przedniej przerzutki spowodowała że będzie ona sztywniejsza i lepiej będzie przemieszczać łańcuch pomiędzy zębatkami. Co ciekawe jest ona w całości metalowa.

2014-campagnolo-super-record-rs-road-bike-derailleurs

Reszta komponentów bez widocznych zmian, no chyba że zaliczymy do nich nową grafikę, ale to się chyba nie liczy :)

2014-campagnolo-super-record-rs-road-bike-test-code

Element charakterystyczny dla nowych komponentów - napis SC14. Wziął się z faktu, że komponenty testowano na początku sezonu, gdy nie było jeszcze grafiki na komponentach z literkami RS - w ten sposób mechanicy mogli odróżnić komponenty „stare” od wersji stuningowanej.

No i najważniejsze. Nowa grupa dostępna będzie w limitowanej ilości. Zaledwie 2000 sztuk znajdzie się na rynku począwszy od kwietnia tego roku. Cena? Taka sama jak Super Record.

 


komentarze

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl