Test owijek FIzik, Lizard Skins i… Force

… a konkretnie Bogdana Czarnotę i Mateusza Zonia. Chłopcy pozakładali owijki na kierownice swoich szosówek, a ich opinie będziecie mogli przeczytać poniżej.

Mateusz Zoń

LIZARDSKINS DSP BAR TAPE RACE.

lizard1

lizard2

Owijka jest bardzo komfortowa w użytkowaniu m.in. super przyczepna i bardzo lekka, zaledwie 50g. Ten model testowałem bardzo intensywnie ponad miesiąc i super się spisała, przez cały czas zachowywała swoje właściwości jakby dopiero co została nawinięta na  kierownicę.

Wykonanie 5 
Komfort 5 
Waga 5  
Cena 3 

velonews-ocena-46

Kolejnym modelem owijki, który miałem okazję testować była owijka kierownicy Lizardskins DSP 2,5 DUAL COLOR.  

lizard3

lizard4

Całkowita długość owijki to 208,28 cm, natomiast długość jednego koloru to 83,82 cm. Waga kompletnego zestawu na kierownice to 56g. Owijka jest bardzo komfortowa, a ponadto można w ciekawy sposób zestawić ją z kolorystką swojego roweru, można je znaleźć w wersji biało – czarnej, niebiesko – biały, zielono – czarny. 
Tą owijkę testowałem nieco krócej, ale tak jak poprzednia nie nosiła żadnych śladów użytkowania pomimo jazdy w każdych warunkach pogodowych. Obie owijki są godne polecenia, reasumując pierwsza nieco lżejsza 6g, druga tylko cięższa ale za jej wersje kolorystyczne dają dużo pole do popisu w konfiguracji kolorystycznej swojej „szosówki”.  

Wykonanie 5 
Komfort 5 
Waga 4  
Cena 3 

velonews-ocena-44

Miałem również okazję przetestować owijkę tzw. „niskobudżetową” była to owijka Force, można ją zakupić za około 18-20zł, która wykonana jest ze specjalnej pianki, która pomaga tłumić drgania i małe nierówności. Miałem do czynienia z owijkami innych firm w tym przedziale cenowym i ta zdecydowanie jest najlepsza, m.in. dlatego że w moim odczuciu ręce znacznie mniej się pocą niż u konkurencji. Jeśli  ktoś poszukuje owijki za małe pieniądze to myślę, że będzie to dobry wybór.

force

Wykonanie 4
Komfort 3 
Waga 3 
Cena 5 

velonews-ocena-37

Bogdan Czarnota

Minął już dość długi czas, odkąd założyłem po raz pierwszy owijkę FIZI:K.Otrzymałem  6 różnych modeli, które różniły się grubością  i materiałem.Już zaraz po wyjęciu z pudełka widać, że ten produkt jest bardzo solidny i doskonale wykonany.

Do testu otrzymałem owijki w dwóch wersjach: Performance i Superlight. Jedyną różnicą między nimi jest grubość. Wersja Superlight posiada 2mm grubości, a performance 3mm. Różnica 1mm dla jednych może być znacząca ze względu na komfort jazdy i pewność chwytu lub też ze względów wagowych, jednak dla mnie nie miało to większego znaczenia. Oba rodzaje sprawowały się wyśmienicie.

performance_tacky_white

performance_white

Materiały, wzory, kolory i całe wykonanie estetyczne jest świetne.Przy zakładaniu owijek nie miałem żadnych problemów, co często się zdarza, jest  to zasługa  zastosowanego bardzo dobrego materiału.Gdy już kierownicę ubrałem w „fizyka” rower nabrał rasowego  wyglądu.Pierwsze wrażenie super!!!
Tak samo było z używaniem - świetnie się czuje gięcie (kierownica) zarówno w rękawiczkach  jaki w bez. Miłe w dotyku materiały, z którego wykonano owijki spełniały swoją rolę zarówno w suchych warunkach jak i w deszczu, tak że te produkty zasługują na same plusy!!!Do tego szeroka gama wzorów i materiałów sprawia, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

superlight_white

Od czasu założenia pierwszych owijek minął prawie sezon. Owijki założyłem na dwa rowery. W pierwszym przypadku nie zmieniałem ich od początku i używam do dziś, w drugim chciałem wypróbować je po kolei. Te produkty są naprawdę dobrze wykonane. Po prawie roku czasu, owijka wygląda niemalże jak nowa. Po przybrudzeniu wystarczy przemyć i druga młodość. Nie miałem nigdy lepszych owijek. Gorąco polecam.

Wykonanie 5
Komfort 5 
Waga 5 
Cena 4 

velonews-ocena-48

Dziękujemy firmom AMP Polska i Force Components Polska za dostarczenie produktów do testu.


komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl