Święto Niepodległości na sportowo

11-11-wyscig-bialo-czerwone-barwy

Rajd Niepodległościowy przebiegł sprawnie, gdzie najkrótszą trasę znalazł Wojciech Ryk - 38,80 km. Pokonał ją w 2 godziny i 20 minut zdobywając maksymalną ilość ( 20 ) punktów na 14 punktach kontrolnych. Dwie Panie okazało się, że pobiły w zmaganiach kilku Panów . Dzieci dzielnie pokonały na rowerkach błotne, zimne i wilgotne ostępy Lasu Łagiewnickiego.

11-11-wycig-dzieci

Na początku rywalizowali młodsi kolarze, gdzie najlepszy okazał się Bartosza Rutkowskiego w kat. M-3 przejazd 2 okr. z czasem 00:10:07, a wśród dziewczyn wygrała Aleksandra Woźniak, z kat. K-4 00:10:40, podopieczni KS Społem. Kolejny start był w kat. M-4 i M-5, gdzie najlepszy na 3 okr. okazał się junior Kacper Łochowski z Gatta Bike Team, 00:12:01. W każdej z najmłodszych kategorii zostali udekorowani i nagrodzeni adepci kolarstwa. Podczas dekoracji zostały również rozlosowane wśród najmłodszych uczestników 2 rowery ufundowane przez firmę Karbon.

11-11-wyscig

Po I dekoracji rozpoczęły się starty starszych grup wiekowych. Na start ruszyły kobiety i mężczyźni z najstarszej kategorii. Najlepsza okazała się Kinga Rogozńska z MaxxBike Team, z czasem 00:18:14, druga zawodniczka w open na mecie to Marta  Mikołajczyk  z czasem 00:18:27.

W najstarszej kategorii triumfował Witold Suski, za nim Jerzy Gęsicki z Cyklomaniak.pl i Lech Lewandowski.

Jeśli chodzi o Panów to w elicie czyli kategorii M-7 na ostatnim okrążeniu zaskoczy nas Jarek Ziółkowski z Brubeck Kettler Team, gdzie wygrał z Mariusz Marszałek z BSA i Marcinem Kowalczykiem Whirlpool Team. W kategorii M-6 wygrał Mateusz Jarzębowski z Brubeck Kettler Team.

Najlepszymi studentami w ramach AMWŁ byli:1.Rafał Bartyzel (PŁ),2. Marcin Wojtowicz (UŁ), 3.Łukasz Sompoliński (PŁ), a studentkami: 1. Karolina Perzanowska (PŁ), 2. Paulina Porczyk (PŁ), 3. Justyna Biernacka (UŁ). Zostali nagrodzeni pucharami ufundowanymi przez AZS Środowisko Łódź.

Trasa nie była trudna, jak się okazało niektórzy nie docenili swoich możliwości i dali radę pokonać jedyny na trasie podjazd więcej razy niż zakładali.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, a w szczególności: firme Blue Pill, sklep MaxxBike, Sawo Recykling, Sklepowi TEXEL Wojtka Ryka  oraz firmie Karbon-rowery za ufundowanie super nagród i pomoc w organizacji imprezy.

Zwycięzcą gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy na nasze kolejne imprezy, mamy nadzieje że coraz lepsze i liczniejsze.