Małgorzata Wojtyra wygrywa w scratchu na PŚ na torze

uci-track-world-cup-2013-11-manchaster

Małgorzata Wojtyra ze znakomitej strony pokazała się już w swoim biegu kwalifikacyjnym (na 7,5 kilometra), który wygrała. W finale również była najsilniejsza, pokonując Kate Archibald, Tatianę Klimczenko i Sofię Arreolę. Cała czwórka nadrobiła okrążenie nad resztą stawki na dystansie 40 okrążeń – 10 km.

track-gosia-wojtyra

Polka wystartowała do scratchu rozgrzana, po wyścigu drużynowym na dochodzenie. Razem ze swoimi koleżankami, z którymi zdobyła wicemistrzostwo Europy - Eugenią Bujak, Natalią Rutkowska i Edytą Jasińska - zajęła 6. miejsce w eliminacjach. Drużyna nie zdołała zakwalifikować się do walki o podium.

Jedno oczko niżej (na 7. miejscu) sklasyfikowana została drużyna polskich sprinterów - Maciej Bielecki, Rafał Sarnecki i Mateusz Lipa.

Puchar Świata w kolarstwie torowym trwa od 1 do 3 listopada i odbywa się w Manchesterze w Wielkiej Brytanii.