Wybrano najlepsze miejscówki Pucharu Świata MTB 2013
Po raz kolejny swój wysoką pozycję potwierdziło czeskie Nove Mesto na Morave, które bezapelacyjnie wygrało i po raz trzeci zostało wybrane jako najlepsza edycja Pucharu Świata w olimpijskim formacie XC. Na głosujących, wśród których byli dziennikarze, zawodnicy oraz delegaci techniczni z całego świata, niezwykłe wrażenie zrobiła urozmaicona i trudna technicznie rasa, niesamowita atmosfera wyścigu oraz tłumy przy trasie, które dopingowały zawodników. To było czyste zwycięstwo – czeska miejscowość otrzymała dwa razy więcej głosów niż drugie w zestawieniu Albstadt.
Niemieckie miasto Albstadt dopiero po raz pierwszy dołączyło do organizacji Pucharu Świata i już zyskało sympatię głosujących. Zajęło w tym rankingu drugie miejsce. Zwracano uwagę na krótką, techniczną i wymagającą trasę. Tymczasem kanadyjskie miasto Mont-Sainte-Anne, które wielokrotnie gościło poszczególne edycje Pucharu Świata czy Mistrzostwa Świata nieprzerwanie od 1991 roku, ponownie jest w trójce najlepszych imprez – zajęło trzecie miejsce wśród głosujących.
Fort William w Szkocji to tradycyjne miejsce rozgrywania Pucharu Świata w downhillu, gdzie w 2013 organizowano zawody już po raz 12! Drugi rok z rzędu wybrano to miasto najlepszym. Świetna atmosfera, tłumy ludzi, sprawna organizacja, wynikająca z bogatego doświadczenia, sprawia że to jedna z najbardziej popularnych miejscówek downhillowych, która zwyciężała już w tego rodzaju plebiscytach wielokrotnie.
Gospodarz Mistrzostw Świata MTB z 2012 roku – austriackie miasto Leogang zajęło ex aequo drugie miejsce razem z Vallnord. Zimowy ośrodek narciarski w Andorze, który w lecie gościł jedną z edycji Pucharu Świata MTB, zdobył uznanie głosujących głównie dzięki wymagającej trasie, która spektakularnie kończyła się w mieście.
Ciekawie rozkładają się głosy w przypadku cross-country eliminator. Wybranie najlepszej miejscówki rozgrywania sprintów stało się niemożliwe, gdyż pierwsze miejsce podzieliły między sobą: Vallnord i Nove Mesto na Morave. W Czeskiej Republice bardzo poważnie podeszli do rozgrywania zawodów w formacie eliminiatora, przez co głosujący podkreślali ciekawą trasę, która zawierała zarówno utwardzone sekcje asfaltowe jak i typowy off-road. Z kolei Vallnord doceniono również dzięki ciekawej trasie, która miała wiele opcji przejazdu, przez co wyścigi pozwalały na więcej emocji. Trzecie miejsce w takim razie przypadło Albstadt, które stworzyło świetną trasę w sercu miasta, a widzowie mocno wspierali zawodników, tworząc niesamowitą atmosferę.
komentarze