Ulepszona kamera GoPro Hero3+

gopro-hero3plus-00

Flagowy model Black Edition jest teraz o 20% mniejszy od swojego poprzednika. Król kamer akcji może być teraz tylko jeden – GoPro Hero3+. Co jeszcze poprawiono? Lepsza optyka, dzięki czemu obrazy mają być ostrzejsze (producent określił to nawet w procentach – o 33% ostrzejszy obraz). Do tego lepsze zachowanie przy przechodzeniu z ciemnego obrazu w jasny i odwrotnie – ma się to odbywać znacznie szybciej. Dodano także nowy tryb 1080p „SuperView”, który wyciąga obraz nagrywany w proporcjach 4:3 i przedstawia go w widoku 16:9. Poprawiono także nagrywanie dźwięku – mikrofon jest teraz znacznie czulszy.

gopro-hero3plus-01

Ulepszono także przesyłanie danych po WiFi – ma być teraz 4-krotnie szybciej, przez co obraz na ekranie telefonu czy tabletu jest odświeżany na bieżąco. Te wszystkie ulepszenia oraz zmniejszenie rozmiarów kamery nie wpływają na żywotność baterii. Co ciekawe, producent i tutaj obiecuje poprawę – aż o 30% dłuższe działanie na baterii.

pdp_image_HERO3Plus_black_45

Obudowa na kamerę Hero3+ Black Edition także została odchudzona, a mimo to zapewnia wodoszczelność do 40 metrów. 

gopro-comparelarge_Smaller_actuallarge_Superview_actual
„Silver Edition” także ma kilka poprawek. Tryb 1080p oferuje rejestrowanie obrazu 60 klatek na sekundę a tryb 720p aż 120 fps. Poprawiono także procesor, który jest teraz 2-krotnie szybszy w przetwarzaniu obrazów. Tu także zastosowano nową obudowę o 15% mniejszą, oferowany jest tryb wodoszczelny. Kamera jest takżę kompatybilna z aplikacją GoPro App i umożliwia szybsze przesyłanie obrazu po WiFi.

pdp_image_Jaws_1

Model GoPro Hero3+ w wersji „silver” ma być dostępny na rynku amerykańskim (wszak firma ma swoją siedzibę w słonecznej Kalifornii) już od tego tygodnia, z cenami zaczynającymi się od 299 USD. Wersja „black” kosztuje 399 USD. Poprzednie modele Hero3 mają teraz obniżone ceny, odpowiednio do 249 USD i 329 USD. Na rynku polskim kamery mająbyć też niedługo dostępne w cenie 1899 zł i 1499 zł odpowiednio.

pdp_image_JrChesty_PDP2

Zaprezentowano także nowe rodzaje mocowań kamer. GoPro jest drugim największym producentem akcesoriów do kamer akcji. To właśnie dzięki nim rozszerzają się możliwości użycia kamery, a klienci na całym świecie to naprawdę doceniają. Są to uchwyty typu Jaws - Flex Camp – dzięki ściskającym szczękom można mocować kamerę na nieregularnych kształtach i bardzo cienkich obiektach. Jest także mocowanie na klatkę piersiową w wersji junior (Junior Chesty), pasujące już na dzieci w wieku 3 lat i więcej. Także nowy QuickClip jako akcesorium w standardzie do GoPro Headstrap – kompaktowe i niskoprofilowe mocowanie np. do czapek z daszkiem, pasków czy innych obiektów od grubości od 3 do 10 mm.

pdp_image_HeadStrap_QuickClip_5

Jest dostępna także nowa edycja programu GoPro Studio 2.0. Mamy zgromadzony materiał video, nagrany świetnymi kamerami GoPro. Jednak to nie wszystko – warto obrobić ten materiał. W prosty i przystępny sposób możemy to zrobić za pomocą oprogramowania Studio 2.0, które oferuje także nowe szablony gotowe do edycji. Dołączono także świetne ścieżki dźwiękowe, które będą bardzo dobrze pasować do tworzonych filmów. Łatwa w użyciu ścieżka edycji typu „storyboard” ma pozwolić użytkowników zarówno systemów Windows jak i Mac na tworzenie video dokładnie jak chcą w prosty sposób, ale z profesjonalnym podejściem.


komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl