Catlike Mixino 2014

czerwony

Po największych europejskich targach rowerowych Eurobike, Catlike będzie prezentował nową kolekcję 2014 również podczas hiszpańskich targów Expobike w Madrycie, które odbędą się w dniach 13-15 września. W nowej kolekcji znajdą się jeszcze lżejsze, wygodniejsze i bezpieczne kaski, w nowych malowaniach. Tym jednak co nas najbardziej interesuje to nowa wersja topowego Mixino. Po teście kasków Catlike, swoje uwagi, bądź pobożne życzenia, jak to w takich przypadkach bywa przedstawiłem dystrybutorowi, ten zaś przekazał je dalej. Uwagi dotyczyły tego, co można by zrobić by kask byl jeszcze lepszy. Pomimo bardzo wysokich ocen w poszczególnych kategoriach, Mixino miał jedną wadę - brak dodatkowych akcesoriów. Nie wspomnę o takiej ich liczbie jaką mają topowe Lazery - tam mamy wszystko czego dusza zapragnie. Mnie wystarczyło gdyby na liście pojawiły się dwie pozycje - moskitiera i osłonka przeciwdeszczowa. Jakież było moje zdziwienie, gdy po jakimś czasie dowiedziałem się że takowe akcesoria wchodzą do produkcji.

capar_estrellas_mixino
render-padding-antiinsectos

Oferowane będą one jako wyposażenie opcjonalne, możliwe do kupienia osobno. Szczególnie moskitiera powinna być stałą pozycją zakupową dla chętnych na Mixino. Otwory są na tyle duże, że podczas jazdy zdarzało się że coś latającego wpadło do środka. Można oczywiście stosować chustę albo buffa, co robię, ale ogranicza to trochę wentylację. Teraz już problemów nie będzie. Moskitierę znajdziemy również jako opcję do kilku innych kasków Catlike, m.in Whisper.

grafeno1w
tras-mixino

Na tym nie koniec.Do produkcji nowego kasku Catlike MIXINO użyto nanowłókna  „Graphene”. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii kask MIXINO zapewnia maksymalną ochronę przy minimalnej wadze. A tą jeszcze udało się zbić. Moim zdaniem niepotrzebnie, ale skoro już tak zrobiono to niech będzie. Minimalna waga wahać się będzie od 200gr do 220gr w zależności od rozmiaru. Niebezpiecznie lekko, ale producent chyba wie co robi. Standardowo w skorupie zatopiona jest aramidowa siatka, trzymająca wszystko w całości w razie kolizji.

ARC.NEW.OK

Oprócz klasycznego Mixino, zaprezentowano także jego werję do jazdy na czas MIXINO VD2.0 idealny również na tor.

MIXINO-VD-2.0-blanco
MIXINO-VD-2.0-negro

Nowy system zapięć retencyjnych Mps Evo pozwala precyzyjnie dopasować kask do każdego kształtu głowy. Dostępny będzie w prawie wszystkich modelach hiszpańskiego producenta.

mps-evonegro

Modele na rok 2014, otrzymały również nowe grafiki i wersje kolorystyczne, także poszukiwany przez "prawdziwych mężczyzn" kolor różowy :)
Podobno różowy to nie kolor, ale stan umysłu, trzeba jednak przyznać że prezentuje się nieźle.

czarno-rozowy

Nowa kolekcja Catlike 2014 zostanie również zaprezentowana w Polsce podczas corocznych targów rowerowych Kielce Bike Expo w dniach 3-5 październik. Serdecznie zapraszamy wszystkich na stoisko firmy Polsport Group – oficjalnego dystrybutora marki Catlike w Polsce. Nowy model oferowany będzie w cenie ok. 800 PLN.


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl