Mistrzostwa Polski MTB przyciągną tysiące kibiców?

XCE – cross-country eliminator to dyscyplina, która przebojem wdarła się do świata MTB. Przyciągała ona szereg widzów szukających emocjonującej rozgrywki. Eliminator jest wyścigiem sprinterskim rozgrywanym na takich samych zasadach, jak znane doskonale wszystkim kibicom Justyny Kowalczyk sprinty w narciarstwie klasycznym. Zawodnicy rywalizują na krótkiej, niespełna kilometrowej pętli. W pierwszej rundzie każdy z zawodników pokonuje jedno okrążenie na czas. Po „czasówce” tworzy się ranking, na podstawie którego 32-najlepszych zawodników oraz zawodniczek rozdzielonych zostaje na czteroosobowe grupy. W kolejnych wyścigach dwóch najlepszych zawodników przechodzi do dalszej rywalizacji, a dwóch odpada. W ten sposób rywalizacja toczy się aż do wielkiego finału, w którym wyłaniany zostaje zwycięzca i medaliści. W ubiegłym roku w takiej formule zawodów MTB zawodnicy ścigali się mi.in. na trzech Pucharach Świata, zaś na koniec sezonu poznaliśmy pierwszego Mistrza Świata. Na przełomie roku sporo mówiło się o włączeniu konkurencji w program Igrzysk Olimpijskich, już w roku 2016 w Rio de Janeiro. Temat jednak ucichł i do dnia dzisiejszego nie jest znana ostateczna decyzja.

mp

Nie mniej jednak Organizatorzy tegorocznych Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim postanowili włączyć tą konkurencję w program imprezy. Dzięki temu po raz pierwszy w historii najlepsi w naszym kraju zawodnicy będą mogli rywalizować o medale Mistrzostw Polski w tej niezwykle widowiskowej konkurencji. Zmagania te odbędą drugiego dnia żerkowskiej imprezy, a więc 5 lipca. Zawodnicy ścigać się będą na niespełna kilometrowej trasie. O atrakcyjność  widowiska zadba  jarocińska Straż Pożarna, która na zasadach współpracy użyczy swojego nowoczesnego sprzętu oświetleniowego i umożliwi przeprowadzenie  konkurencji  w godzinach wieczornych.

Organizatorzy liczą iż atrakcyjna formuła rywalizacji przyciągnie spore rzesze kibiców. Tym bardziej iż będą mogli oni obserwować zmagania na całej długości trasy z jednego punktu.

mp2

Krótko po wieczornym ściganiu na scenie wystąpi i da swój koncert znany raper Jacek „Mezo” Mejer, którego już w następny dzień zobaczyć będzie można na trasie otwartego dla wszystkich maratonu rowerowego organizowanego przy okazji Mistrzostw. Więcej informacji o imprezie można znaleźć na stronie -  www.mtb2013.pl


komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl