Shimano przedstawia nowości 2014 - cz.1

W tym przypadku mamy do czynienia z ewolucją rozwiązań sprzętowych, jakie wcześniej były zastosowane w wyższych grupach. Chodzi mianowicie o technologię Shadow i Shadow+ oraz Ice Tech, które będą zastosowane w nowych zabawkach Japończyków.

DEORE_M610-Black

Jednak to nie wszystko i Shimano pokazało kilka całkiem nowych produktów uzupełniającą dotychczasową linię.

BR-M615_with_SM-RT68_edit

Inżynierowie Shimano dołożyli wszelkich starań, by jak zwykle stanąć w czołówce producentów, jeśli chodzi o zaawansowane rozwiązania inżynieryjne, jak i trwałość produktów. Dzięki sprawdzonym rozwiązaniom użytym w grupie XT i XTR, technologie te mogły trafić pod strzechy, a grupa Deore może w końcu nadążać za trendami rynku.

DEORE_M610-Silver

Zacznijmy jednak od początku.

Korby

Dostępne będą wersje zarówno dla zwolenników jazdy na 3 jak i na 2 blatach. Nowa kolekcja obejmować będzie konfiguracje 42-32-24 oraz nowość 40-30-22, która to konfiguracja znajdzie także swoje miejsce w grupach Deore 610, SLX i Deore XT. Oprócz tego oferowane będą zestawy z dwoma blatami 40-28, 38-26 i 38-24. Dzięki uzupełnieniu gamy oferowanych korb, napędy staną się szyte na miarę i bardziej przyjazne zwolennikom kół 27,5 oraz 29 calowych.
FC-M622
FC-M672
FC-M782_L_edit

Piasty

Dołączając do kolekcji piastę na sztywną oś 15mm, Shimano dołączyło do reszty świata, oferując produkt dla nowych kół przeznaczonych do XC oraz coraz bardziej popularnego w świecie MTB Enduro. Wszystko oczywiście jak przystało na Deore za rozsądną cenę.

Przerzutki

Idąc za ciosem, pokazano także nowe przerzutki, które oferowane będą w grupach XT i SLX, mianowicie FD-M781 i FD-M671-A-B, które mają nisko profilową konstrukcję z dolnym prowadnikiem. Nie określono czy będą one wymagane do współpracy z nowymi korbami, choć znając życie Shimano będzie je mocno zalecało. Ciekawiej za to zapowiada się tył. Nowe Deore posiadać będą technologie Shadow i Shadow+ z mechanizmem zapobiegającym obijaniu się łańcucha o ramę.

FD-M671-A-B
FD-M781-A-B
RD-M615-GS_L

Łańcuch

To chyba najczęściej pomijana w aktualizacjach część. Dość powiedzieć że wielu użytkowników odpłynęło od produktów Japończyków i stosują łańcuchy Srama, bądź coraz częściej Campagnolo. Shimano wydaje się dostrzegło ten fakt i postanowiło coś zrobić w kierunku poprawy żywotności łańcuchów. Już łańcuch przeznaczony dla systemów 10-cio biegowych był już całkiem znośny, w stosunku do wysłużonego CN-7701, to sprawy, jeśli wierzyć zapewnieniom, uległy dalszej poprawie. Dzięki nowej technologii obróbki powierzchni, obniżono tarcie, zwiększono także zdolność do utrzymywania smaru. Nowe łańcuchy HG-X zapewniać będą także większą wytrzymałość i płynniejszą zmianę biegów niż kiedykolwiek wcześniej.

CN-HG75_UP

Koła

Osoby uczulone na koła większe niż 26 cali, tego akapitu nie muszą czytać. Jeśli tak się stało, że Shimano stało się przekonane do nowych standardów kół, to jest pewne że się będzie tego twardo trzymać. W ofercie pojawią się 2 modele kół o średnicy 27,5 cala, tym samym uzupełniając kolekcję modeli 26 i 29 calowych. O carbonie oczywiście możemy zapomnieć - Shimano twardo obstaje przy alu i tak samo będzie w przypadku obręczy nowych modeli. XT WH-M785 z tylną piastą zazębiającą co 10 stopni łączyć się będą z obręczami, za pośrednictwem płaskich szprych w ilościach 24 z przodu i 28 z tyłu. Jeśli nie przepadacie za cienką ośką, to również mamy dobrą wiadomość - dostępne będą opcje 15mm przód i 12mm tył.

WH-MT15-R-29_B_Rear

Jeśli nie będzie Cię stać na te koła, to Shimano oferować będzie także wersję ekonomiczne o symbolach WH-MT35 i WH-MT15. Pierwsze z nich oferowane będą we wszystkich średnicach, 15-tki tylko jako 26 i 29 cali. W ostatnim modelu także nie znajdziemy zredukowanej liczby szprych.

WH-MT35-F15-275_W_f 


komentarze

WiadomościWszystkie

GalerieWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl