Brawo Kasia. Tytuł MIstrzyni Świata obroniony!!!

Przez większość wyścigu Pawłowska utrzymywała się w czołowej grupie, kontrolując sytuację. Wraz z zawodniczkami z Rosji i Meksyku zaatakowała na kilka okrążeń przed końcem i znalazła się w towarzystwie z Sofią Arreola Navarro (Meksyk) i Jewgienią Romanjutą (Rosja). Na przedostatnim okrążeniu postanowiła odjechać rywalkom, które mogły tylko obserwować samotny finisz Polki. Srebro wywalczyła Arreola Navarro, a brąz Romanjuta.

W wyścigu punktowym, lider UCI w tej konkurencji, Wojciech Pszczolarski zajął 13. miejsce. Rozpoczął obiecująco, gdyż zdobył komplet punktów w pierwszym finiszu i prowadził. Później jednak nie utrzymał swojej pozycji, nie punktował więcej i skończył zawody poza pierwszą „10”. Wygrał Brytyjczyk Simon Yates (łącznie 35 punktów), który zapewnił sobie zwycięstwo w ostatnim sprincie. Wyprzedził on o 1 punkt Hiszpana, Eloy’a Teurela Rovira. Brąz wpadł w ręce Rosjanina, Kirilla Szwesznikowa, który stracił do zwycięzcy 4 punkty.

Jedną z pierwszych piątkowych konkurencji był keirin, w którym startował Kamil Kuczyński. W swoim biegu eliminacyjnym był 6. W repasażach zajął 3. lokatę i nie awansował do kolejnej rundy. Ostatecznie został sklasyfikowany na 17. miejscu. Mistrzem świata został Brytyjczyk Jason Kenny, który w wieczornym finale pokonał Niemca, Maximiliana Levy'ego i Holendra, Matthijsa Buchli'ego.

W sobotę Katarzynę Pawłowską czeka kolejny start, gdyż rozpocznie rywalizację w omnium. Będzie się ścigać w wyścigu punktowym, eliminacyjnym oraz w wyścigu ze startu lotnego na 250 metrów. Małgorzata Wojtyra stanie natomiast na starcie wyścigu punktowego.

źródło: PZKol