Były Mistrz Świata zginął po kolizji z pojazdem

Jak możemy przeczytać na stronie Cycling South Africa "Burry trenował, gdy został uderzony przez pojazd w Shelly Beach w KwaZulu-Natal South Coast. Szczegóły wypadku wciąż są badane."

Jeden z najlepszych zawodników w Pucharu Świata MTB, zawodnik teamu Specialized Racing wspinał się w górę swojej kariery sportowej. W 2009 roku zdobył Mistrzostwo Świata MTB w kategorii U23.

burry_stander
Foto: Steve Fair

W zeszłym roku zajął piąte miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie i zdobył Windham Puchar Świata. Ubiegły sezon zwieńczył zwycięstwem na singlespeedowych Mistrzostwach Świata w Afryce Południowej. Także w ubiegłym roku poślubił Cherise Stander - także zawodniczkę, która niedawno przeszła z kolarstwa szosowego na MTB.

"Burry, był najbardziej utytułowanym kolarzem górskim RPA, jakiego ten kraj nigdy nie miał i którego obiecująca kariera została nagle przerwana, był prawdziwą ikoną i wzorem sportowym" możemy przeczytać w oświadczeniu South Africa Cycling. "Jest to nie tylko strata dla sportu RPA, ale straciliśmy prawdziwego dżentelmena, który przez jego profesjonalizm, skromność i pokorę, okazywał charakter i niezłomność ducha, dumnie reprezentował nasz kraj."


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl