AX-Lightness Leaf - carbonowa lekkość i dynamika

Leaf_hinten_Bubbles_1860_890_01

Siodło zaprojektowano ze szczególnym uwzględnieniem anatomii zawodnika, który będzie je dosiadał. Wycięta sekcja powoduje zmniejszenie nacisku na wrażliwe miejsca, poprawia krążenie krwi i zapewnia komfort, nawet w ekstremalnych pozycjach. W tym względzie produkty AX-Lightness nigdy nie były wzorem ergonomii - z nowym modelem ma się to zmienić. 

LeafPerspekt_w_1860_890_01

Uciążliwą cechą lekkich siodełek jest ich tendencja do zaczepiania o spodenki w momencie siadania na nich. Zazwyczaj producenci aby uzyskać super niską wagę, pozbawiają siodełek zaokrągleń na brzegach i w okolicach nosa, w końcu gdzieś te gramy trzeba urwać. Model Leaf jest zrobiony inaczej. Na brzegach wywinięcia są dalej minimalistyczne, ale już sekcja nosowa jest lekko pochylona, zaokrąglona i wywinięta w dół. 

Leaf_side_w_1860_890_01

Z boku siodełko też nie przypomina płaskiej dechy. Ma delikatnie opadającą linię od tylnej części, która ulega wypłaszczeniu na środku i znowu idzie lekko w dół w przedniej części. Muszę przyznać że jestem pod wrażeniem finezji, której poza nielicznymi wyjątkami brakuje niemieckim produktom.

Leaf_detail_bubbles_1860_890_01

Waga. Producent zapewnia że siodełko będzie ważyło 69g z tolerancją +/- 5% i posiadać będzie limit wagowy zawodnika wynoszący 85 kg, ale ten problem większości z nas raczej nie dotyczy. Dostępne będzie z naklejkami w dwóch wersjach kolorystycznych - srebrnej i biało-zielonej. Jeśli jednak ważysz nieco więcej, a bardzo byś takie siodełko chciał mieć w swoim rowerze, to firma może zaoferować Ci jego nieco wzmocnioną wersję, jednak trzeba się w tym przypadku liczyć z 10% dopłatą.

Leaf_detail_schale_1860_890_01

Jeszcze jedna cecha przemawia za tym produktem. W całości zrobione w Creußen!

Szerokość: 124 mm
Długość: 274 mm
Wysokość: 64 mm
Pokrycie: Carbon
Szyny: Carbon
Zakres ustawień: 75x8mm
Zastosowanie: Szosa, MTB
Waga: 69 g
Cena: 298 euro


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl