Rozegrano kolejne rundy w kalendarzu przełajowym

Zwycięstwami w zmaganiach elity podzielili się: Andrzej Kaiser oraz Bartosz Pilis - który do tego dorzucił dwie wygrane w U-23. Dwukrotnie na podium stawał Patryk Kostecki. Pierwszą piątkę zarówno w sobotę w Lublinie jak i dzisiaj w Puławach zamknęli: Radosław Rękawek (5 i 4. miejsce) oraz Andrzej Michnik (4 i 5. m) - który oprócz zmagań w elicie od czasu do czasu nie daje szans rywalom w wyścigach w kat. Masters.

Adrian Kucharek, który podczas ubiegłego weekend jak sam przyznał dosyć mocno poczuł na swojej skórze specyfikę zmagań przełajowych, tym razem już czuł się lepiej, zajmując 5 i 4 miejsce w U-23.

Ciekawie było wśród kobiet. Zwycięstwami podzieliły się: Magdalena Pyrgies oraz Olga Wasiuk. Pierwszego dnia na podium za Magdaleną Pyrgies uplasowały się: jej imienniczka Hałajczak oraz Olga Wasiuk.

Drugiego dnia Pyrgies była druga, a trzecia … Monika Żur, która bardzo dobrze odnalazła się w cyclocrossie. Zawodniczka 4F E-Vive Racing Team dwukrotnie wygrała także w orliczkach. W Puławach pojawiła się także Paula Gorycka, 5. na mecie ze stratą 59 sekund do Wasiuk.

Monika Żur

W juniorach pod nieobecność reprezentantów Polski rywalizujących na PŚ w Belgii, w sobotę triumfował Mikołaj Gutek z miejscowego Maydaya, natomiast dzień później jego miejsce na najwyższym stopniu podium zajął Dawid Sałamacha. Już za tydzień VII runda PP w Gościęcinie.

Ciekawie było na światowych arenach. W sobotę w wyścigu elity po raz pierwszy w tegorocznym PŚ triumfował w Koksijde Sven Nys, ogrywając na finałowym okrążeniu Nielsa Alberta. Francis Mourey pokazał, że można pokonać pozostałych Belgów, zajmując 3. lokatę. Mariusz Gil był 22.

W niedzielę Nys został pokonany. Finisz rozegrał się pomiędzy trójką zawodników: wspomnianym Nysem oraz dwoma zawodnikami Sunweb-Revor - Kevinem Pauwelsem oraz Klaasem Vantornout. Wygrał ostatni z wymienionych ogrywając na finiszowej kresce Mistrza Belgii. Pauwels trzeci. Bardzo dobry wyścig pojechał Mariusz Gil - dziewiąty na mecie. To pierwszy Top 10 Polaka w tym sezonie.