Nowe rozwiązania - Fibrax 2Face i Ritchey Adjustable

Jednym z nich są ciekawe bloki do pedałów Looka Keo, autorstwa firmy Fibrax. Mowa o rozwiązaniu 2Face, jakie zadebiutowało podczas tegorocznych targów Eurobike. Co w nich jest takiego wyjątkowego? Ano to, że są dwustronne. 

Bloki składają się z 2 części - pierwszą z nich przykładamy do podeszwy a następnie dokładamy drugą, tą która ma styczność z pedałem i skręcamy wszystko w całość. Na razie wygląda to "prawie" jak w standardowych blokach. Sprawa się komplikuje jeśli bloki się zużyją (w końcu wykonuje się je z kompozytów) i trzeba je wymienić na nowe. W przypadku modelu 2Face, odkręcamy bloki, odwracamy część stykającą się z pedałem, skręcamy wszystko z powrotem i mamy kompletnie nowe bloki, dzięki czemu dwukrotnie przedłużamy ich żywotność. Waga takiego rozwiązania to 31g


polsport20125

Projektant z Fibraxa Dave Savage powiedział:
Jedną ze skarg rowerzystów jest że muszą wymieniać bloki w regularnych odstępach czasu. Chciałem znaleźć sposób by przedłużyć ich życie, bez pójścia na kompromis kosztem bezpieczeństwa i komfortu. Rezultatem sa bloki 2Face.

polsport20126

Fibrax znany jest z produkcji klocków hamulcowych, tarcz i przewodów. Nowe bloki stanowią przykład ich zdolności do innowacji i rozwoju nowych i ciekawych produktów.Bloki dostępne będą w sprzedaży od stycznia 2013 roku wraz z limitowaną serią w kolorze złotym. Produkt będzie dostępny w cenie 60 PLN za wersję standardową.

Drugą ciekawostką jaką zobaczyłem była sztyca Ritcheya, która nie tylko do maszyn triathlonowych się przyda (choć z takim zamysłem była projektowana), ale także w każdej innej odmianie kolarstwa. Mowa o wersji WCS Adjustable.

polsport20123

Posiada ona ciekawie skonstruowaną główkę, która umożliwia nie tylko skręcenie siodła za pomocą jednej śruby oraz regulacji jego położenia względem sztycy na specjalnie zaprojektowanej szynie w zakresie od -5 do 25mm offsetu. Szczególnie przydatna może się okazać osobom, które moją problem ze znalezieniem klasycznego produktu, który pozwoli im zająć najbardziej odpowiednią pozycję na rowerze.

polsport20122

Pomimo dość złożonej główki sztyca waży 284g (waga realna). Sama główka ma dość sporą szerokość, która pozwala na redukcję naprężeń na pręty siodła. Sztyca dostępna jest w średnicach 27,2 i 31,6 mm. Sztyca jest do kupienia w cenie 299 PLN.

polsport20124

 

 


komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl