Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym – dzień 2 i 3

limburg2012-poster

W wyścigu juniorów w jeździe indywidualnej na czas Polskę reprezentowało dwóch zawodników – Szymon Rekita był 13., a Przemysław Kasperkiewicz zajął 19. miejsce. Startowali oni na 27-kilometrowej trasie, na której były dwa podjazdy. Do rywalizacji przystąpiło 66 zawodników. Najlepiej poradził sobie Norweg Oskar Svendsen, który trasę pokonał w 35 min 34 sek. O 7 sekund wyprzedził Słoweńca a Mateja Mohorica oraz o 12 sekund Niemca  Maximiliana Schachmann.

Orlicy czyli kategoria mężczyzn poniżej 23 lat walczyła na 36-kilometrowej trasie. Niestety, wśród 68 startujących nie było reprezentantów Polski. Najlepiej cały dystans przejechał Rosjanin Anton Vorobyev, który uzyskał także najlepsze międzyczasy. Srebrny medal zdobył Australijczyk Rohan Dennis, jednak dotarł do mety ze startą ponad 44 sekund! Brąz powędrował do jego kolegi Damien Howson.

We wtorek 18 września z holenderskimi szosami na trasie o długości 16-kilometrów przyszło rywalizować paniom. Wśród juniorek najlepsza była reprezentantka Wielkiej Brytanii Elinor Barker. Dobrze także zaprezentowała się Polka Katarzyna Niewiadoma, która jednak w końcowej części trasy zaliczyła upadek (na drugim pomiarze czasu była 3.) Wśród 40 zawodniczek byłą jeszcze jedna Polka – Alicja Ratajczak, która zajęła 14. miejsce. Srebrny medal zdobyła Dunka Cecilii Ludwig, ze stratą 35 sekund do Brytyjki, a brąz Holenderka – Demi De Jong (ponad minuta straty).

Niezwykłe osiągnięcie dla Niemki Judith Arndt, która już trzeci raz z rzędu wywalczyła tytuł mistrzyni świata w jeździe indywidualnej n czas. Zawodniczka ta dominowała na rasie od samego początku i nie dała szans innym, by odebrać sobie tytuł. W wyścigu startowały także dwie Polki wśród 42 zawodniczek, jednak zajęły odległe miejsca – Eugenia Bujak była 27. ze startą blisko 3,5 minuty do zwyciężczyni, a Martyna Klekot 39. ze startą ponad 4 minut. Srebrny medal powędrował do zawodniczki z USA – Evelyn Stevens, a brąz do Nowozelandki – Linda Villumsen.

Już jutro o godz. 13:30 startuje elita mężczyzn w wyścigu indywidualnym na czas. Zwycięzcę poznamy przed 17:00! A przed nami jeszcze wyścigi ze startu wspólnego w każdej z kategorii wiekowych.