Puchar Świata MTB XCO i DHI zagości we Francji

worldcup-valdisere-logo-hot

Praktycznie wszyscy uczestnicy tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Londynie, którzy już 11 sierpnia (kobiety) i 12 sierpnia (mężczyźni) będą walczyć o medale, są na lista startowych tej finałowe edycji Pucharu Świata. To będzie sprawdzian generalny ich formy i na pewno będzie to ciekawe widowisko.

Trasa XCO przewidziana w Val d’Isere jest mniej techniczna niż ta na ostatnich dwóch edycjach za oceanem – Mont Sainte Anne czy w Windham. Pierwsza runda rozbiegowa ma rozciągnąć stawkę, jest długa na ponad 3 kilometry. Zwykła runda przebiega także przez centrum miasta, gdzie utworzono kilka sztucznych przeszkód, a po wyjeździe stąd zawodnicy będą wspinać się po wąskim , ale krętym singletracku. Runda jest szybka, dzięki czemu będzie zapewnione duże widowisko.

Główną pretendentką do zwycięstwa wśród pań jest Catharine Pendrel (Luna Pro Team), która wygrała dwie ostatnie rundy Pucharu Świata, a wcześniej prezentowała się równie dobrze, przez co jej wygrana jest raczej pewna, choć na pewno łatwo nie odda tego wyścigu. Rywalką Pendrel będzie zapewne mistrzyni świata z 2011 roku – Julie Bresset (BH-SR Suntour-Vallandry Peisey), która na pewno będzie zmotywowana odpowiednio, by wygrać u siebie w domu. Inne pretendentki do podium to zapewne Katerina Nash, Emily Batty (Subaru-Trek). Niestety, jedna z czołowych zawodniczek, która mogłaby nieźle namieszać w klasyfikacji generalnej, Maja Włoszczowska (CCC Polkowice) z powodu kontuzji nie wystąpi w tej finałowej edycji Pucharu Świata, jak i również na igrzyskach.

Wśród panów kwestia zwycięstwa w klasyfikacji generalnej jest wciąż otwarta. Nino Schurter (Scott Swisspower) został niedawno mistrzem swojego kraju, a do tego prowadzi w tabelki klasyfikacji, pomimo nieobecności na ostatniej edycji Pucharu Świata w Windham. 12 punktów za nim jest Burry Stander (Specialized), dalej obrońca tytułu Mistrza Świata oraz ubiegłoroczny zwycięzca Pucharu Świata – Czech Jaroslav Kulhavy. Dodatkowo warto także przyglądać się Francuzowi, podwójnemu mistrzowi olimpijskiemu – Julien Absalon (Orbea), który co prawda opuścił ostatnie 2 edycje imprezy, ale wcześniej wygrał we Francji, w La Bresse.

Na żywo będzie można obejrzeć w internecie wyścig pań już sobotę, 28 lipca o godz. 11:30.
http://live.redbull.tv/events/90/uci-valdisere-xco-women/

Natomiast wyścig panów odbędzie się tego samego dnia, w sobotę, o godzinie 14:00.
http://live.redbull.tv/events/91/uci-valdisere-xco-men/

Finały downhill w niedzielę, 29 lipca o godz. 13:15.
http://live.redbull.tv/events/92/uci-valdisere-dhi/


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl