Paula Gorycka z szansą na start w Londynie

paula-gorycka-4f-e-vive

Ogłoszone niedawno kryteria kwalifikacji do IO w Londynie oraz skład kobiecej kadry MTB wzbudził nielada emocje - obok murowanej fawortyki Mai Włoszczowskiej, jako drugą zawodniczkę powołano jej klubową koleżankę - Olę Dawidowicz. To wzbudziło spore kontrowersje, ponieważ Paula Gorycka, będąca w wyśmienitej dyspozycji, nie miała możliwości udowodnić w bezpośredniej rywalizacji, że jest lepsza od zawodniczek z klubu CCC Polkowice. Po powrocie z Mistrzostw Europy MTB ze srebrnym medalem w mediach zawrzało - również tych, które do tej pory kolarstwem się nie interesowały. To sprzyjało temu, by  dyrektor grupy 4F e-vive Racing Team, były trener kadry narodowej MTB - Andrzej Piątek - walczył o zmianę tej decyzji u władz PZKol.

"Ponad pół roku walczyłem o to, żeby związek wyznaczył kilka wyścigów, w których Paula będzie mogła bezpośrednio rywalizować z innymi kandydatkami do startu w igrzyskach. Dopiero na ostatnim zarządzie zapadła decyzja, że ostatnią i tak naprawdę jedyną kwalifikacją olimpijską, będą mistrzostwa Polski" - powiedział trener Andrzej Piątek tuż po rozgrywanych w ostatni weekend Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym.

Członkowie zarządu Polskiego Związku Kolarskiego postawili jednak jeden warunek. "Paula musi być lepsza od Oli Dawidowicz przynajmniej o minutę. Tylko w takim przypadku poleci do Londynu."

Problemem mogło być też to, że Polski Komitet Olimpijski 7 lipca zatwierdzi skład reprezentacji na Igrzyska XXX Olimpiady w Londynie. – W związku z tym, że mistrzostwa rozegrane zostaną 8 lipca poprosiłem PKOl o wyrażenie zgody na to, żeby druga zawodniczka została zatwierdzona 9 lipca. Zgodę taką otrzymałem – dodał Andrzej Piątek.

Paula Gorycka do mistrzostw Polski przygotowuje się na razie w Zakopanem. W niedzielę 1 lipca weźmie udział w prezentacji zespołu 4F E – VIVE Racing Team, która będzie miała miejsce na jednej ze scen podczas "Święta Kielc".

Źródło: Radio Kielce

Od redakcji: To bardzo dobra wiadomość, że Paula Gorycka nie została przekreślona przez władze PZKol i dostała szansę na udział w IO w Londynie. Rywalizacja 8 lipca na Mistrzostwach Polski w MTB w Kielcach będzie miała bardzo ciekawy przebieg. Dziwi tylko pomysł, że Paula musi wyprzedzić Olę o co najmniej 1 minutę - przecież to wyścig MTB - albo się go po prostu wygrywa i przyjeżdża przed kimś albo nie. Z niecierpliwością czekamy na ostateczne rozstrzygnięcia w tej sprawie i mocno ściskamy kciuki za Paulę Gorycką.


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl